penalty var genoa

Video Un nou penalty acordat împotriva lui Juventus, după ce arbitrul a urmărit reluarea fazei

Video Genoa - Juventus 2-4. Campioana a revenit de la 0-2. Dybala, la primul hat-trick în Serie A

icardi

Video AS Roma - Inter 1-3! Nerazzurrii merg perfect în noul sezon

dybala genoa juve

26.08.2017, 21:50

Juventus a bifat al doilea succes al sezonului în Serie A, după ce a revenit de la 0-2 si s-a impus cu 4-2 pe terenul lui Genoa. Trupa lui Massimiliano Allegri a retrăit în startul jocului de pe Marassi coșmarul din sezonul trecut, când a pierdut cu 3-1: dupa numai sapte minute, genovezii au condus cu 2-0.

Gazdele au deschis scorul după nici 30 de secunde de la startul meciului în urma unui autogol al lui Pjanic, apoi și-au majorat avantajul grație unui penalty acordat ca urmare a arbitrajului video. Bulgarul Galabinov a transformat lovitura de la 11 metri și a înscris primul său gol în Serie A, după transferul de la Novara.

Juventus a revenit în joc datorită lui Dybala, care a redus din diferență în minutul 14. În prelungirile primei reprize, Bătrâna Doamnă a primit și ea un penalty după intervenția arbitrajului video, bătut perfect de Dybala.

Juve a trecut în avantaj în minutul 62 după golul de senzație al columbianului Cuadrado, iar recitalul a fost închis de același Paulo Dybala, care a ajuns la 50 de goluri în Serie A, după ce a realizat primul hat-trick în prima divizie italiană.

Echipele:

Genoa: Perin - Biraschi, Rossettini, Gentiletti - Lazovic, Bertolacci, M. Veloso, Laxalt - Pandev (Lapadula, 78), Taarabt (Palladino, 17) - Galabinov (Centurion, 72).
Antrenor: Ivan Juric.

Juventus: Buffon - Lichtsteiner (Barzagli, 74), Rugani, Chiellini, A. Sandro - Pjanic (Bentancur, 81), Khedira (Matuidi, 58) - Cuadrado, Dybala, Mandzukic - Higuain.
Antrenor: Max Allegri.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

Impactul l-a doborât la pământ pe bărbat, dar a scăpat doar cu răni uşoare, iar copilul este...

Bonucci după jumătate de an de la transferul la Milan: "Să faci un pas înapoi nu e ușor"

bonucci

Vremea se schimbă radical. Temperaturi de -20 de grade, în ultimul weekend de iarnă calendaristică

Video Genoa - Inter 2-0. Autogol de generic al formației milaneze, cu Ranocchia și Skriniar în prim plan

Genoa CFC - FC Internazionale - Serie A

Ploaie de goluri în UCL, în primele 4 meciuri din optimi. PSG speră la o minune cu Real. Record pentru Liverpool