verdi dubla

Video Şi cu stângul, şi cu dreptul! Un jucător al Bolognei a făcut istorie, cu o "dublă" din lovitură liberă

Video Genoa - Sampdoria 0-2. Trei victorii la rând în derby pentru prima oară în peste 60 de ani

ianis hagi

"Obosit și frustrat!" Ianis Hagi, criticat dur în Italia

samp genoa

04.11.2017, 23:58
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)
  • Cupa Spaniei, sferturi: Alaves-Valencia (miercuri, ora 20:00, Digi Sport 1), Real Madrid - Leganes (miercuri, 22:30, Digi Sport 1)

Pentru prima oară după mai mult de 60 de ani, Sampdoria reuşeşte să se impună de trei ori la rând în Derby della Lanterna.

Echipa antrenată de Marco Giampaolo s-a impus cu 2-0 în faţa rivalei Genoa şi adânceşte criza "grifonilor". Gaston Ramirez şi Fabio Quagliarella au marcat golurile victoriei.

Considerată echipă oaspete, Sampdoria a dat câte un gol în fiecare repriză. Gaston Ramirez a deschis scorul în minutul 24, apoi a izbucnit în lacrimi.

Uruguayanul s-a confirmat astfel "bestia nera" pentru Genoa, victima sa preferată în Serie A TIM. A fost al treilea gol marcat în poarta echipe pregătite de Ivan Juric.

În partea a doua, pe final, Fabio Quagliarella a marcat şi el din pasa lui Duvan Zapata, cel care a oferit assistul şi la primul gol. A fost prima reuşită a căpitanului Doriei în derby-ul Genovei.

S-a terminat 2-0, rezultat în urma căruia Sampdoria şi-a consolidat locul 6 în clasament. De cealaltă parte, Genoa rămâne pe 19, cu doar 6 puncte.

ECHIPELE

Genoa: Perin - Izzo, Rossettini, Zukanovic - A. Rosi (Lazovic 53, Pellegri 86), Rigoni (Pandev 67), Omeonga, Miguel Veloso, Laxalt - Taarabt, Lapadula

Antrenor: I. Juric

Sampdoria: Viviano - Bereszynski, Silvestre, Ferrari, Strinic - Praet (R. Alvarez 77), Torreira, Linetty - G. Ramirez (Barreto 60) - Quagliarella, D. Zapata (Caprari 87)

Antrenor: M. Giampaolo

Femeia – căsătorită și cu doi copii - trăiește în prezent într-o locație secretă în Coreea de Sud...