thereau france football

Fostul stelist Thereau, analizat de France Football: "O ascensiune departe de standardele tradiţionale"

Video Goluri de generic în Juventus - Spal! Rezultatele etapei în Serie A

juventus atac

Video După 10 goluri marcate în ultimele două etape, Juve a egalat o performanţă veche de peste 60 de ani

juve

25.10.2017, 23:52
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Concurs de goluri de generic în meciul dintre Juventus şi Spal, din etapa a 10-a din Serie A TIM. "Bătrâna Doamnă" s-a impus cu 4-1, într-o etapă perfectă pentru favorite.

Bernardeschi a dat tonul, după doar 14 minute, pentru ca apoi Dybala să dubleze avantajul celor de la Juve, cu o lovitură liberă executată perfect (22).

Trupa lui Allegri n-a scăpat însă fără gol până la pauza: Paloschi l-a învins pe Szczesny şi Juventus a ajuns la patru meciuri consecutive cu gol primit (minutul 34).

În repriza a doua, Higuian a marcat pentru a patra oară în acest campionat (65). Cuadrado a trimis şi el o lovitură de cap imparabilă (70), iar Juventus s-a impus cu 4-1.