I-au găsit înlocuitor lui Răzvan Sava
articol scris de Digi Sport05.08.2026, 15:11
Udinese a rămas descoperită pe postul de portar, după ce l-a cedat pe Răzvan Sava (24 de ani) la Universitatea Craiova, și este în căutarea unui nou goalkeeper.
Serie A Cupa României: Chiajna - Oțelul, miercuri, 20:30, DGS 1
Cupa României: Bihor - Farul, miercuri, 17:30, DGS 1
În acest moment, Maduka Okoye (26 de ani) este om de bază între buturile grupării din Serie A, însă, în cazul în care nigerianul ar deveni indisponibil, Udinese ar avea mari probleme. Variantele de rezervă sunt cvasinecunoscutul Edoardo Piana (22 de ani) și veteranul Daniele Padelli (40 de ani).
Udinese a pus ochii pe portarul Bernt Klaverboer de la Heerenveen
În aceste condiții, formația de pe ”Friuli” a pus ochii pe Bernt Klaverboer (20 de ani) de la Heerenveen, unul dintre cei mai promițători portari olandezi.
”Clubul italian ia în considerare depunerea unui efort serios pentru a-l transfera pe Klaverboer”, notează vi.nl. Heerenveen nu ar dori să renunțe la internaționalul U21 batav, însă acesta mai are doar un an de contract și există riscul să plece gratis.
- 3 milioane de euro este cota de piață a lui Klaverboer, potrivit Transfermarkt.
Udinese a încasat 2,5 milioane de euro de la Craiova în schimbul lui Sava, sumă care l-a lăsat fără cuvinte pe Florin Prunea. Vezi AICI reacția fostului portar.
Maduka Okoye, acuzații dure din partea mamei copilului lui, Jelicia Westhoff
Recent, Maduka Okoye (26 de ani), portarul lui Udinese și al naționalei Nigeriei, a primit acuzații dure din partea fostei sale partenere, Jelicia Westhoff, alături de care are un copil.
Galerie Foto
Relația dintre ei a început în 2020 și, doi ani mai târziu, după ce s-a născut Emiliano Isaiah, fiul lor, au apărut problemele. Acum, însă, scandalul a luat amploare, iar Westhoff, model din Olanda, a transmis că Okoye i-a fost infidel și și-a neglijat băiatul.
”Nu ai grijă de singurul tău fiu. Pentru că nu mai sunt cu tine, nu te voi ierta niciodată. M-ai înșelat cu femei și cu bărbați. Totul a început imediat după ce am adus pe lume copilul nostru. În timp ce eu făceam tot posibilul să te susțin, tu îți trăiai viața pe ascuns”, a transmis Westhoff.
- 21 de selecții a adunat Okoye la naționala Nigeriei.
- 10 milioane de euro este cota de piață a lui Okoye, potrivit Transfermarkt.
În 2023, Udinese a plătit 5 milioane de euro pentru a-l transfera pe Maduka Okoye, portar care a mai evoluat la Sparta Rotterdam și Watford.
Etichete: udinese , transfer udinese , bernt klaverboer , inlocuitor razvan sava
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Magazinele unui lanț de articole sportive care se retrage din România au fost devastate de clienți...







































