Gianluigi Donnarumma

Mino Raiola i-a stabilit prețul lui Donnarumma! Poate deveni cel mai scump portar din lume

Video Încă un gol superb primit de Juventus, în stilul Cristiano Ronaldo

buffon oliver

Video "În loc de inimă ai o ladă de bere". Buffon, ironizat de portarul unei echipe de amatori

foarfeca crotone
Gol superb marcat de Crotone contra lui Juventus

19.04.2018, 15:33
  • Cupa României, finala: Craiova - Hermannstadt (duminică, 27 mai, 21:00, Digi Sport 1)

• Tenis, turneul de la Strasbourg: Mihaela BUZĂRNESCU - Elena RYBAKINA, marţi, ora 12:00

Juventus mai are doar patru puncte avans faţă de singura rivală la titlu, Napoli, după ce a primit un nou gol de generic pe terenul nou-promovatei Crotone.

Nigerianul Simeon Nwankwo a egalat liderul din Serie A cu un gol superb, din foarfecă, înscris în minutul 65 al partidei de pe Stadio Ezio Scida, după ce Juve deschisese scorul în minutul 16, prin Alex Sandro. Golul lui Nwankwo a amintit de cel marcat de Cristiano Ronaldo tot contra lui Juve, în turul sferturilor Ligii Campionilor.

Este al treilea gol înscris în acest campionat de atacantul nigerian în vârstă de 25 de ani, care şi-a egalat deja performanţa din sezonul trecut, primul petrecut în Serie A.

VIDEO GOLUL SUPERB AL LUI NWANKWO

Juventus s-a împiedicat la Crotone, 1-1, iar Napoli a profitat şi s-a apropiat la patru puncte după ce a revenit de la 0-1 şi 1-2 şi s-a impus cu 4-2 contra lui Udinese.

Marele derby dintre Juventus şi Napoli va fi în direct la Digi Sport 2 duminică, de la ora 21.45.

Gianluigi Buffon

Preşedintele lui PSG confirmă interesul pentru Buffon: "E un portar fantastic"

VIDEO. Noile gafe ale premierului Dăncilă. Moment stânjenitor în conferința de presă

Presa britanica anunta un transfer neasteptat la FCSB

Video Mesajul emoţionant al lui Del Piero pentru Buffon, după ultimul meci pentru Juventus

Buffon Del Piero

Video Imagini superbe la Torino! Căpitanul Buffon a ridicat ultimul trofeu câştigat alături de Juve

juventus

Video&Foto Buffon, ultima reprezentaţie la Juve. Șiroaie de lacrimi pentru unul dintre marii portari din istorie

gigi principal

A marcat o generatie, insa faima l-a distrus. Cum arata acum Screech din "Salvati de clopotel"