AC Milan vs AC Monza - Serie A 2023/24 - 17/12/2023 Tommaso Pobega of AC Milan (2L) injured seen with Mike Maignan of AC
Milan, gata să-și vândă cele două vedete! Prețul: 200.000.000€
halkan-calhanoglu
Vedeta de 40.000.000€ a lui Inter care a fredonat ”Made in Romania”, pusă pe glume: ”Valorez mai puțin decât o cafea”
Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Internazionale Internazionale
1 - 0
Milan Milan
Du 21.10.2018 22:30

Inter - Milan 1-0. Icardi a dat lovitura în prelungiri, după ce a avut și un gol nevalidat

21.10.2018, 21:07

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Mauro Icardi a decis derby-ul cu Milan şi şi-a readus echipa pe podium. Atacantul lui Inter a marcat în prelungiri singurul gol al meciului.

Golul lui Mauro Icardi din prelungiri a decis Derby della Madonina. Inter a dominat-o pe marea rivala. A avut si un gol anulat in debutul meciului. Milan a scapat cu fata curata la ratarile lui Perisic si Icardi.

Oamenii lui Gatusso nu au avut replica si au scapat printre degete o remiza in ultimele minute. Dupa 1 la 0 cu Milan, Inter a revenit pe podium. Rossonerii au ramas la mijlocul clasamentului.

Echipele:

Inter (4-2-3-1)

Handanovic - Vrsaljko, de Vrij, Skriniar, Asamoah - Brozovic, Vecino - Politano, Nainggolan, Perisic - Icardi

AC Milan (4-3-3)

Donnarumma - Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Biglia, Bonaventura - Suso, Higuain, Calhanoglu

Milan Milan
  • 90+4 fr2

Fluier final. Internazionale Milano - AC Milan 1-0.

• 90+2 g g

GOOOOL Inter! Icardi a dat lovitura în prelungiri! Căpitanul gazdelor a punctat cu o lovitură de cap, la capătul unei centrări perfecte de pe dreapta, după ce s-a desprins din marcajul pe care îl încercau doi fundași ai rivalei.

Începutul reprizei secunde.

Pauză pe Giuseppe Meazza, acolo unde Internazionale Milano și AC Milan se află la egalitate, scor 0-0.

• 34 oc

Bară pentru Inter! De Vrij a reluat puternic o centrare de pe stânga atacului interist, dar mingea a izbit bara porții apărate de Donnarumma.

• 12 fm fm

Gol nevalidat al lui Inter! Icardi a fost cel care l-a învins pe Donnarumma, însă era în ofsaid în momentul în care un coleg al său a deviat mingea pe spate.

Fluier de start al meciului dintre Internazionale Milano și AC Milan.