bara Inter

Video Slovacul Skriniar, la un pas de golul carierei! Putea marca prima oară în Italia

Video Inter - SPAL 2-0. Echipa lui Spalletti rămâne cu maximum de puncte după trei etape

Fiorentina buc

Video Verona - Fiorentina 0-5. Ianis nu a prins minute nici în victoria la scor de pe Bentegodi

inter spal

10.09.2017, 15:49

Inter a obţinut a treia victorie din tot atâtea etape în Serie A. Pe Giuseppe Meazza, "nerazzurrii" au avut emoţii cu nou promovata SPAL, care a ratat prima mare ocazie a meciului.

Gazdele au beneficiat de noua tehnologie VAR, introdusă din acest sezon în Italia. Arbitrul a dictat penalty pentru echipa lui Spalletti, după ce s-a uitat la reluări. Icardi a transformat şi a ajuns la a cincea reuşită în trei meciuri.

Revenită de la vestiare cu avantaj minim, Inter putea să facă 2-0 dacă şutul lui Skriniar nu nimerea bara. Perisic a marcat însă al doilea gol al gazdelor, iar meciul s-a terminat 2-0, pentru că Bonazzoli a trimis puţin pe lângă poartă în prelungiri.

ECHIPELE

Inter: Handanovic - D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Dalbert - Gagliardini, Borja Valero (min.78 Vecino) - Candreva (min.88 Eder), Joao Mario (min.66 Brozovic), Perisic - Icardi.

SPAL: Gomis - Salamon, Vicari, Vaisanen - Lazzari, Schiattarella, Viviani (min.85 Bonazzoli), Mora (min.78 Grassi), Costa - Borriello, Paloschi (min.66 Antenucci).

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Sunt parlamentari care nu au reţinut decât termenii de mahala din aşa zisele dezvăluiri făcute de...

Puşcaş vrea o nouă promovare în Serie A TIM: "E un obiectiv care poate fi atins"

puscas novara

Studiu: Două pahare de vin sau bere pe zi sunt mai sănătoase decât sportul

Video Genoa - Inter 2-0. Autogol de generic al formației milaneze, cu Ranocchia și Skriniar în prim plan