ianis hagi

"Obosit și frustrat!" Ianis Hagi, criticat dur în Italia

Video Inter - Torino 1-1. Primul pas greşit al "nerazzurrilor" pe Meazza din acest sezon

radu stefan ploaie

Video Imaginea zilei în Italia. Radu Ștefan, protagonist. Lazio - Udinese a fost amânat

inter torino

05.11.2017, 16:15
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)
  • Cupa Spaniei, sferturi: Alaves-Valencia (miercuri, ora 20:00, Digi Sport 1), Real Madrid - Leganes (miercuri, 22:30, Digi Sport 1)

Inter a bătut pasul pe loc în cursa pentru titlu din Italia. În faţa lui Torino, trupa lui Luciano Spaletti a fost periculoasă în prima repriză prin Icardi (37) şi Skriniar (38).

La poarta cealaltă, Baselli l-a întins serios pe Handanovic (45).

Torino a deschis scorul pe Giuseppe Meazza, după pauză, prin Iago Falque (59).

"Nerazzurrii" au egalat cu 11 minute înainte de final (79) prin Eder, din pasa lui Icardi.

Au fost aproape de victorie la şutul violent, în bară, al lui Vecino (88), dar s-a terminat 1-1. Pentru Inter a fost primul meci din acest sezon în care a pierdut puncte pe teren propriu.

ECHIPELE

Inter: Handanovic - D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Nagatomo (76' Brozovic) - Vecino, Gagliardini (69' Eder) - Candreva, B. Valero, Perisic - Icardi.

Torino: Sirigu - De Silvestri, N'Koulou, Burdisso, Ansaldi - Rincon, Baselli, Obi (73' Acquah) - Iago Falque (82' Niang), Belotti, Ljajic (89' Berenguer).

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Femeia – căsătorită și cu doi copii - trăiește în prezent într-o locație secretă în Coreea de Sud...

Video Adversara FCSB e echipa momentului în Italia. Lazio are al patrulea cel mai prolific atac din Europa

atac lazio

Noi informații în cazul militarului care și-a ucis concubina la coafor

Balotelli e aproape de un acord cu Juventus. Ar fi al 12-lea jucător care trece pe la toţi granzii Italiei

balotelli juventus

Video Inter - Roma 1-1. Gazdele au egalat pe final şi rămân fără victorie în Serie A în ultimele 6 etape