fabio maresca

Video S-a scris istorie în Serie A. Penalty acordat împotriva lui Juventus cu ajutorul arbitrajului video

Video Juventus - Cagliari 3-0. Debut în forţă pentru campioana Italiei în noul sezon

verona napoli

Video Verona - Napoli 1-3. Chiricheş a debutat cu victorie în noul sezon

juventus

19.08.2017, 22:05
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Juventus a avut nevoie de doar 12 minute pentru a marca primul gol din noua ediţie de Serie A. Mario Mandzukic a deschis scorul în confruntarea de la Torino, cu Cagliari (12).

Cu şapte minute înainte de finalul primei reprize a fost inaugurată tehnologia video în Italia. Alex Sandro l-a faultat în careu pe Duje Cop, iar arbitrul a acordat 11 metri doar după ce a revăzut faza. Buffon a apărat însă execuţia lui Farias (38).

La ultima fază din prima parte, Dybala a dublat avantajul torinezilor (47).

Argentinianul putea să mai înscrie și în debutul părții secunde, dar a trimis în bara transversală (47).

Gonzalo Higuain a stabilit scorul final în minutul 66, din pasa lui Alex Sandro (66).

Juventus ajunge la 38 de meciuri consecutive fără eșec pe teren propriu, din care a câștigat 35.

ECHIPELE

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Alex Sandro - Pjanic, Marchisio (62 Khedira) - Cuadrado (74 Douglas Costa), Dybala, Mandzukic - Higuain (71 Matuidi).

Cagliari: Cragno - Padoin (63 J. Pedro), Andreolli, Pisacane, Capuano - Cigarini (82 Dessena) - Farago, Barella, Ionita - Cop (81 Sau), Farias.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

La nici două luni de la deschidere, Garda Financiară trimisă de concurenţă era cât pe ce să închidă...

Video&Foto S-a căsătorit Higuain în secret? Mesajul care l-ar fi dat de gol

Lara Wechsler principal

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video Cagliari - Juventus 0-1. Bernardeschi a adus victoria torinezilor. Sarzii au cerut două penalty-uri pe final

FBL-ITA-SERIEA-MILAN-ROMA

Video Lovitură pentru Juventus! Dybala s-a accidentat și a părăsit terenul cu lacrimi în ochi