Un fost fotbalist de la Borussia Dortmund, verdict depsre transferul lui Dennis Man
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (26.11.2023)
Transferul lui Florinel Coman la Stuttgart, o mare păcăleală?! Marcel Răducanu a dat un verdict crunt
ilie
Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare

Video Fiorentina - Parma 3-3 | Mihăilă și Man, aproape de o victorie mare! Gol și pasă de gol pentru fostul oltean

07.03.2021, 17:45

Parma a ratat incredibil trei puncte extrem de prețioase pe terenul Fiorentinei, în partida din cadrul etapei a 26-a din Serie A.

ACF Fiorentina v Parma Calcio - Serie A
Valentin Mihăilă, felicitat după primul gol în Serie A / Foto : Getty Images
  • Baraj EURO: Bosnia si Hertegovina - Ucraina, joi, 21:45, DGS 1

• Elite League U20: Romania - Italia, joi, 18:00, DGS 1

Meciul a început cu trei români pe banca de rezerve, Valentin Mihăilă și Dennis Man la Parma, iar Louis Munteanu la gazde.

Iar în prima repriză, formația viola a fost la comandă - a deschis scorul prin Martinez Quarta și a intrat în avantaj la cabine prin Milenkovic după ce Kucka egalase din penalty.

Mihăilă a fost aruncat în luptă la pauză, iar Dennis Man pentru ultima jumătate de oră de joc, iar românii nu au dezamăgit.

Fostul jucător al Universității Craiova a dat pasa decisivă la golul de 2-2 marcat de Kurtic.

Dennis Man putea înscrie primul său gol în Serie A în minutul 87, dar onoarea i-a revenit coechipierului său. Mihăilă a trimis mingea în plasă, după ce Man îl lansase pe Inglese.

Însă ghinionul a lovit în prelungiri când Pezzella a deviat mingea la o centrare, iar Iacoponi a reluat nefericit în propria poartă.

Parma rămâne pe penultimul loc în Serie A și fără victorie în campionat din noiembrie anul trecut.

Vezi video cu rezumatul partidei Fiorentina - Parma:

UPDATE Minutul 90+5 Final de meci pe Artemio Franchi.

UPDATE Minutul 94 Goool Fiorentina! Iacoponi a trimis în propria poartă.

UPDATE Minutul 90 Gooool Parma!!! Valentin Mihăilă înscrie primul său gol în Serie A, după o fază la care a contribuit și Dennis Man.

UPDATE Minutul 87 Ocazie mare Dennis Man! Românul a reluat milimetric pe lângă poartă centrarea lui Pezzella.

UPDATE Minutul 72 Gooool Parma! Centrare Valentin Mihăilă și Kurtic reia în plasă din apropiere.

UPDATE Minutul 62 Dennis Man este introdus pe teren.

UPDATE Minutul 46 Intră Valentin Mihăilă în locul lui Hernani.

UPDATE Minutul 45 Se încheie prima repriză.

UPDATE Minutul 42 Goool Fiorentina! Reluare acrobatică a lui Milenkovic care a speculat o eroare a portarului Sepe.

UPDATE Minutul 31 Goool Parma! Gervinho scoate un penalty transformat de căpitanul Kucka.

UPDATE Minutul 28 Gooool Fiorentina! Martinez Quarta deschide scorul cu o lovitură de cap în urma unui corner.

UPDATE Minutul 1 : A început partida.

Înaintea partidei directe, Fiorentina este pe locul 16 în Serie A, cu 25 de puncte, în timp ce Parma, formația la care sunt legitimați Valentin Mihăilă și Dennis Man, este pe 19, penultimul, cu doar 15 puncte acumulate în 25 de meciuri.

UPDATE, ora 15:05: Au fost anunțate echipele de start. La Parma, Valentin Mihăilă și Dennis Man vor începe partida de pe banca de rezerve, la fel ca Louis Munteanu, convocat la prima echipă a Fiorentinei.

• Fiorentina: Dragowski - Milenkovic, Pezzella, Quarta - Malcuit, Amrabat, Pulgar, Valero, Biraghi - Eysseric, Vlahovic.

Rezerve: Terracciano, Rosati Barreca, Bonaventura, Caceres, Callejon, Kouame, Montiel, Oliveira, Venuti

• Parma: Sepe - Pezzella, Iacoponi, Bani, Laurini - Kurtic, Brugman, Hernani - Kucka, Gervinho, Karamoh

Rezerve: Colombi, Gagliolo, Grassi, Pelle, Cyprien, Bruno Alves, Osorio, Mihăilă, Brunetta, Busi, Inglese, Man

LIVE VIDEO Fiorentina - Parma, de la 16:00, la Digi Sport 3

Fiorentina vine la partida cu Parma după o singură victorie, 3-0 cu Spezia, și patru înfrângeri în ultimele cinci etape, 0-2 cu Inter, 1-2 cu Sampdoria, 0-1 cu Udinese și 1-2 la AS Roma.

De partea cealaltă, Parma a obținut doar două puncte în ultimele cinci runde, după remizele cu Udinese și Spezia, ambele meciuri încheiate 2-2, după ce echipa lui Roberto D'Aversa a condus 2-0.

Formația lui Valentin Mihăilă și Dennis Man ”tremură” serios pentru menținerea în Serie A, având doar două succese în tot campionatul, cea mai recentă în urmă cu 17 etape, 2-1 cu Genoa în noiembrie.

În primul meci direct dintre Fiorentina și Parma din acest sezon, cele două formații au remizat, scor 0-0.

LIVE VIDEO Fiorentina - Parma, echipele probabile

• Fiorentina: Dragowski - Milenkovic, Pezzella, Quarta - Malcuit, Amrabat, Borja Valero, Pulgar, Biraghi - Eysseric, Vlahovic
  • Parma: Sepe - Osorio, Bani, Gagliolo, Pezzella - Hernani, Brugman, Kurtic - Kucka - Karamoh, Mihăilă

Etichete: dennis man , meciuri serie a , valentin mihaila , fiorentina parma , serie a etapa 26

Câştigătorul celor 5,86 de milioane de euro la Joker şi-a ridicat banii. Cine este, mesajul său, și ce spune despre numerele jucate

Câştigătorul premiului de categoria I la tragerea Joker din 14 martie s-a prezentat, luni, la...

gigi baluta
Gigi Becali a auzit că Radunovic a anunțat că pleacă de la FCSB și a intrat în direct: ”A venit la mine la palat”

Întrebat cine a fost cel mai bun fotbalist, Giovanni Becali a răspuns imediat: ”Numărul 1! Un geniu”
giovanni becali 7
Caz de dopaj în SuperLigă! A fost depistat pozitiv: ”Sunt uluit!” Reacția conducerii: ”Am rămas fără cuvinte”
FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2024)
Cum arată "Popeye", la 3 ani după ce a recunoscut că și-a injectat ulei de motor pentru a avea bicepși uriași
Russian 'Popeye', 23, with bulging biceps from synthol injections is defeated after only three minutes in MMA contest
Gigi Becali s-a convins, după prima etapă din play-off: "Ea e principala adversară, fără să supăr pe nimeni!"
FOTBAL:PREZENTARE BOGDAN ANDONE LA FCSB (5.06.2019)
ilie

Video Exclusiv Ionuț Negoiță, atac dur la Mircea Lucescu. ”N-are măsura cuvintelor. Pun pariu că nu va investi la Dinamo”
lucescu-negoita
E gata! Viitorul lui Ionuț Radu a fost decis deja: ”Nu e bine pentru el”. Ce se va întâmpla cu portarul român
ionut-radu
Presa din Ungaria a reacționat după ce Cosmin Matei, jucătorul lui Sepsi, a fost depistat pozitiv
cosmin-matei
Cum a apărut un mire la ședința foto organizată după nuntă. Imaginile au stârnit ample controverse: „Ar trebui să divorțezi de el!”
Louis Munteanu la Rapid! Șucu vrea să-i dea lovitura lui Gigi Becali. „E ținta noastră la vară”
Toate detaliile transferului lui Louis Munteanu. Sumă de achiziție + salariul: doar Șucu și Becali și-l permit
A fost deschis testamentul lui Matthew Perry. Cine sunt cei patru beneficiari ai averii actorului din „Friends”
Fosta iubită a lui Dorian Popa, în bustieră albă, o fustă minusculă și cizme până la coapse. Babs strălucește la 41 de ani
Bizarerii marca FRF. Se știu echipele care prind locurile de promovare în Superliga, înainte de startul play-off-ului
De ce spun maghiarii că românii trăiesc ca în America Latină? Ce i-a enervat atât de rău?
Gigantul francez care deschide o nouă fabrică în România. Investiția extraordinară vine cu sute de locuri de muncă și salarii pe măsură