ianis hagi fio

Stefano Pioli a lămurit oficial situația lui Ianis Hagi. Motivul pentru care fiul ”Regelui” nu joacă la Fiorentina

Video Milan - Genoa 0-0. Rossonerii au ajuns în a doua jumătate a clasamentului, după nouă etape

eliminare bonucci

Video Eliminat cu ajutorul VAR-ului după ce și-a umplut adversarul de sânge, Bonucci ar putea fi suspendat în meciul cu Juventus

biglia donnarumma

22.10.2017, 17:49

AC Milan nu reușește să iasă din criză - după trei înfrângeri consecutive în campionat, trupa lui Montella a făcut doar un 0-0 acasă cu Genoa - a doua remiză albă din această săptămână după cea cu AEK Atena, din Europa League.

Borini a semnat prima ocazie a meciului în minutul 6 cu un șut din marginea careului. Echilibrul numeric s-a rupt în minutul 25 - Bonucci l-a lovit cu cotul pe Rosi iar arbitrul l-a eliminat după ce a apelat la tehnologia video.

Oaspeții puteau să treacă în avantaj în prelungirile primei reprize însă Donnarumma a fost atent la reluarea lui Rigoni.

Împrumutat chiar de la Milan, Bertolacci a trimis aproape de vinclu în minutul 56. Kalinic nu a avut cea mai bună reacție la o minge trimisă de Suso, în minutul 75, iar Milan a bifat prima remiză din acest sezon și a ajuns în a doua jumătate a clasamentului.

Echipele:

Milan: Donnarumma - Zapata, Bonucci, Rodriguez - Borini, Kessie, Biglia, Bonaventura (Calabria, 67) - Suso, Calhanoglu (Romagnoli, 26) - Kalinic (Cutrone, 84).
Antrenor: Vincenzo Montella.

Genoa: Perin - Izzo, Rossettini, Zukanovic - Rosi (Lazovic, 52), Rigoni (Ricci, 77), Veloso, Bertolacci, Laxalt - Taarabt, Galabinov (Lapadula, 52).
Antrenor: Ivan Juric.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

Blaise Matuidi

Codrin Ștefănescu face dezvăluirea. Cine este „personajul veninos” invocat de Dragnea

Video Primul verdict în cazul accidentării lui Dybala. "La Joya" ratează meciul tur cu Tottenham