Inter s-a înţeles cu Banega. Argentinianul va juca în Serie A din sezonul viitor

Milan - Inter 3-0. Al patrulea meci la rând fără victorie pentru nerazzurri

Chievo Juventus

VIDEO Chievo - Juventus 0-4. Campioana a ajuns la 12 victorii consecutive

gol alex milan - internazionale milano

31.01.2016, 13:49

Inter a pierdut cu 0-3 derby-ul cu AC Milan şi a ajuns la patru etape consecutive fără victorie. Echipa lui Mancini a căzut la nouă puncte în spatele liderului Napoli.

Milan a câștigat clar derby-ul cu Inter și a adâncit criza în care se află nerazzurii. Abia transferat de la Sampdoria, Eder a ratat prima mare ocazie, după doar 6 minute. Handanovic a intervenit excelent la centrarea lui Kucka pentru Niang (17), iar cu 10 minute înaintea pauzei, Milan a deschis scorul. Alex a marcat din centrarea lui Honda (35).

Icardi, intrat în locul lui Jovetic a avut șansa egalării în două rânduri. Mai întâi a fost blocat de Donnarumma (69), după care a ratat penalty-ul pe care tot el l-a obținut, după faultul lui Alex.

Scăpată de emoții, Milan a reacționat imediat și a închis meciul în doar 4 minute. Bacca a dublat avantajul rossonerilor din centrarea lui Niang (73), după care francezul a închis tabela din două încercări (77).

Balotelli a irosit șansa golului 4 cu nouă minute înainte de final (81). Milan s-a impus cu 3-0 și s-a apropiat la șase puncte de locul 3. Inter a ajuns la patru etape consecutive fără victorie și a căzut la 9 puncte în spatele liderului Napoli.

ECHIPELE:

AC Milan (4-4-2): Donnarumma, Abate, Alex, Romagnoli, Antonelli - Honda (Boateng, 89), Kucka, Montolivo, Bonaventura - Niang (Balotelli, 79), Bacca (Bertolacci, 85)
Antrenor: S. Mihajlovic

Inter (4-2-3-1): Handanovic - Santon, Miranda, Murillo, Jesus - Medel, Brozovic - Perisic (Melo, 77), Eder, Ljajic (Telles, 87) - Jovetic (Icardi, 64)
Antrenor: R. Mancini

Vezi rezumatul meciului Milan-Inter 3-0:

Min. 90 - FINAL. Milan se impune în Derby della Madonnina cu 3-0. Inter a ajuns la patru partide fără victorie în Serie A TIM.

AC Milan se impune pentru a 75-a oară în Derby della Madonnina. Statistica încă îi este favorabilă lui Inter, cu 77 de victorii. 64 de partide oficiale s-au terminat la egalitate.

Derby-ul orașului Milano nu s-a mai încheiat cu o diferență de trei goluri din 2 aprilie 2011, când tot Milan s-a impus cu 3-0.

Min. 77 - GOOOOOL!! Niang marchează pentru 3-0, după ce inițial a șutat în Handanovic! Inter e în colaps!

Min. 73 - GOOOOL!! Carlos Bacca majorează diferența, înscriind din marginea careului mic, cu tibia, după centrarea lui Niang.

Min. 69 - PENALTY! Icardi cade în careu într-un duel cu Alex.  Tot el execută lovitura de la 11 metri și trimite în bară!

Min. 46 - A început repriza secundă.

Min. 45 - Pauză pe San Siro.

Min. 36 - GOOOOL!! AC Milan! Brazilianul Alex deschide scorul cu o lovitură de cap din careul de 6 metri, din centrarea lui Keisuke Honda.

A fost primul gol cu capul încasat de Inter în acest sezon!

Min. 1 - A început Derby della Madonnina!

O actriță de 31 de ani din Republica Moldova a fost ucisă cu sânge rece de propriul ei soț, care...