sorrentino chievo roma

Video Chievo - Roma 0-0. Sorrentino, eroul veronezilor

Video Napoli - Fiorentina 0-0. Al doilea pas greșit la rând. Inter rămâne pe primul loc în Italia!

donnarumma psg

PSG nu renunţă la Donnarumma şi a discutat cu Raiola. Amănuntul neştiut din noul contract al portarului

Zielinski reactie

10.12.2017, 18:35

Napoli nu a reuşit să profite de remiza dintre Juventus şi Inter și a reușit doar o remiză cu Fiorentina, 0-0.

Pe San Paolo, gazdele au avut emoţii după 11 minute de joc, atunci când Giovanni Simeone a înscris, însă reuşita argentinianului a fost anulată pentru ofsaid.

Fără Insigne, trupa lui Maurizio Sarri s-a descurcat greu în ofensivă. Zielinski a avut cea mai mare ocazie de gol, la zece minute după pauză. Parada lui Sportiello a trimis mingea în bară, iar Fiorentina a scăpat fără gol primit.

Lui Mertens i-a lipsit inspiraţia în final, iar Napoli a ratat şansa de a reveni pe primul loc în clasament şi a rămas la un punct în urma liderului Inter, după 16 etape.

ECHIPELE:

Napoli (4-3-3): Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Mario Rui - Allan (76' Rog), Jorginho (82' Diawara), Hamsik - Callejon, Mertens, Zielinski (73' Ounas)

Fiorentina (4-3-3): Sportiello - Laurini (79' Gaspar), Pezzella, Astori, Biraghi - Badelj, Veretout, Benassi - Chiesa (73' Dias), Simeone, Thereau (67' Sanchez)

GAFĂ uriașă a Vioricăi Dăncilă: „Avem un interviu absolut ridicol”

Gafă a europarlamentarului Viorica Dancilă, propusă de PSD pentru funcţia de premier.

Video Napoli - Fiorentina 4-1. Gafă impardonabilă a lui Tătărușanu

tata

O fotografie surprinsă la -60 de grade Celsius a devenit virală

Video Napoli - Fiorentina 1-0. Prima echipă calificată în semifinalele Cupei Italiei. Două eliminări pe final

callejon fiorentina

Video Napoli - Inter 3-0. Cel mai clar succes din ultimii 5 ani în meciurile directe! Hamsik, egalul lui Cavani

gol zielinski napoli - inter 3-0