atalanta - roma

Video Atalanta - Roma 0-1. Golul lui Kolarov a adus prima victorie a capitolinilor după 3 ani

Probleme cu arbitrajul video la Bologna - Torino. Ce s-a întâmplat

marchisio juve

O nouă "trădare" în Serie A? Milan vrea un nou jucător al rivalei Juventus

torino-1

21.08.2017, 12:21
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (azi, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (azi, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (azi, 21:45, Digi Sport 2)

Punerea în practică a asistenţei video la arbitraj în campionatul de fotbal al Italiei s-a confruntat cu deficienţe, duminică la Bologna, la meciul Bologna - FC Torino, crainicul arenei anunţând într-o primă fază că sistemul nu funcţionează, iar apoi a fost reparat, a anunţat Gazzetta dello Sport, citată de AFP.

În minutul 54 al meciului, atacantul torinez Andrea Belotti s-a prăbuşit în suprafaţa adversă după un contact cu Domenico Maietta, fără ca arbitrul să reacţioneze.

Conform site-ului publicaţiei sportive italiene, speaker-ul stadionului a anunţat că sistemul de asistenţă-video la arbitraj nu era în funcţiune, evocând probleme tehnice.

Peste 20 de minute, un nou mesaj al crainicului i-a informat pe spectatori că sistemul funcţionează în cele din urmă şi poate fi utilizat.

Dar confuzia a apărut pe teren câteva minute mai târziu prin anularea unui gol înscris de Belotti. Jucătorul a fost semnalat în ofsaid, din greşeală, iar jocul a fost oprit. Meciul a fost întrerupt mai multe minute, iar anumiţi jucători au părut să reclame intervenţia arbitrilor-video.

Meciul s-a terminat cu scorul de 1-1.

Agerpres

Tânăra are câteva zeci de mii de fani pe YouTube și Instagram, așa că i-a făcut o propunere...

Video Bologna - Torino 0-1. Gazdele au avut o bară, torinezii au ajuns la 3 victorii la rând

bologna 0-1torino