Video Debutul lui Ianis Hagi la Fiorentina, o chestiune de timp: "Sunt foarte mulţumiţi de el"

Video Sampdoria - AC Milan 0-1. Bacca a adus victoria rossonerilor pe final

James Real

Inter l-a vrut pe James Rodriguez! Suma colosală pe care erau dispuși să o plătească milanezii

bacca sampdoria

17.09.2016, 00:18

Rezervă la Genova, Carlos Bacca a adus victoria lui AC Milan în faţa Sampdoriei, scor 1-0. Atacantul columbian a marcat în minutul 85 al partidei de pe Marassi al patrulea său gol în acest sezon de Serie A TIM.

Fără victorie cu Milan din august 2012, Sampdoria a început în atac primul meci al etapei a patra din Italia, însă Donnarumma s-a opus la şutul lui Torreira.

Genovezii au marcat cu 20 de minute înainte de final, prin Barreto, dar reuşita paraguayanului a fost anulată eronat pentru offside.

Echipa lui Vincenzo Montella nu a tras pe poartă în prima repriză, pentru al doilea meci la rând, dar intrarea pe teren a lui Bacca, în minutul 64, a adus pericolul în careul lui Viviano.

Cu un sfert de oră înainte de final, fostul jucător al Sevillei a fost aproape de a deschide scorul, şutul său de la marginea careului fiind respins de Viviano în bară. Replica echipei gazdă a venit de la Muriel, care a tras în bară la rândul său.

Sampdoria a mai înscris o dată, în minutul 84, prin Muriel, dar şi acest gol a fost anulat. De această dată, pentru henţ şi corect.

În schimb, un minut mai târziu, Suso a profitat de eroarea mare a lui Skriniar şi i-a pasat decisiv lui Bacca, iar columbianul a finalizat cu sânge rece pentru al şaptelea său gol în ultimele şapte partide din campionat şi al patrulea din acest sezon.

În ciuda asediului din final al Doriei, nu s-a mai marcat, iar Milan a obţinut primul succes după două eşecuri consecutive.

ECHIPELE

Sampdoria: Viviano - Sala (P. Pereira 31), Silvestre, Skriniar, regini - Barreto (Schick 88), Torreira, Linetty - Praet (Bruno Fernandes 69) - Muriel, Quagliarella

Antrenor: M. Giampaolo

Milan: Donnarumma - Abate, Paletta, Romagnoli, Calabria - Sosa (Locatelli 57), Montolivo, Bonaventura - Suso (G. Gomez 90+1), Lapadula (Bacca 64), Niang

Antrenor: V. Montella

Suarez: ”Am plâns când Barcelona mi-a spus că mă vrea chiar dacă îl mușcasem pe Chiellini”

suarez-pique

Primul oraș de provincie din România care ar putea avea metrou

Video Faza zilei în Premier League: un fotbalist a greşit ziua meciului. ”Frate, jucăm mâine”

48228F9400000578-5268123-image-a-12_1515944431708

Federer zice că are șanse mici la AO: ”La 36 de ani nu mai pot fi considerat favorit”