bonaventura milan

Video Milan - Pescara 1-0. "Rossonerii" au revenit pe podium

Video Sampdoria - Inter 1-0. Nerazzurrii rămân cu o singură victorie în ultimele 6 etape

thereau-2

Video Udinese - Torino 2-2. Thereau a înscris în poarta lui Hart

sampdoria inter

31.10.2016, 00:21
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Inter nu se regăsește sub comanda lui Frank de Boer. Nerazzurrii au rămas cu o singură victorie în ultimele 6 etape, după ce au pierdut și cu Sampdoria. Veteranul Quagliarella a marcat în finalul primei reprize singurul gol al partidei transmise ÎN DIRECT de Digi Sport.

Luis Muriel a semnat prima ocazie a gazdelor, în minutul 13, după care columbianul l-a servit ideal pe Quagliarella, care a şutat însă slab, în minutul 17. Handanovic a avut şansă şi la execuţia surprinzătoare a lui Barreto, care a lovit bara, în minutul 30.

Inter putea lovi pe contraatac. Icardi a trecut pe lângă al 9-lea gol stagional cu 5 minute înainte de pauză. Sampdoria a deschis scorul chiar în ultimul minut al primei reprize. La 33 de ani, Quagliarella l-a învins pe Handanovic.

În repriza secundă, Icardi a avut o şansă uriaşă de a marca, dar a trimis peste transversală după centrarea lui Brozovic din minutul 67. Pe contraatac, nici Budimir nu a fost mai inspirat, când scăpat singur cu Handanovic, în minutul 86, a încercat să dea printre printre picioarele portarului lui Inter.

În prelungiri, Palacio putea să îi aducă un punct lui Inter. Mingea nu a vrut să intre în poarta şi Sampdoria a câştigat la limită, cu 1-0. Pentru jucătorii lui Giampaolo a fost al doilea succes în ultimele 9 meciuri din Serie A TIM.

ECHIPELE:

Sampdoria (4-3-1-2): Puggioni - Sala, Silvestre, Skriniar, Regini - Barreto, Torreira, Linetty - Bruno Fernandes - Quagliarella (Budimir '78), Muriel (R. Alvarez '88)
Antrenor: M. Giampaolo

Inter (4-3-3): Handanovic - Ansaldi, Miranda, Murillo, Santon - Brozovic, Joao Mario, Banega - Candreva (Perisic '76), Icardi, Eder (Palacio '76)
Antrenor: Frank de Boer

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Puşcaş vrea o nouă promovare în Serie A TIM: "E un obiectiv care poate fi atins"

puscas novara

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Video Genoa - Inter 2-0. Autogol de generic al formației milaneze, cu Ranocchia și Skriniar în prim plan