juve toro

Video Juventus - Torino 4-0. Bianconerii au defilat în Derby della Mole. Toro a jucat în zece din minutul 24

Video Sampdoria - Milan 2-0! A doua înfrângere la rând în deplasare pentru "diavol"

inter genoa

Video Inter - Genoa 1-0. Victorie chinuită a nerazzurrilor

milan1

24.09.2017, 15:37
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: Concordia Chiajna - Voluntari (luni, 26 februarie, 17:30, Digi Sport 1)

Milan a pierdut pentru a doua oară la rând în deplasările din Serie A, scor 0-2 la Sampdoria. Şase puncte îi despart acum pe "diavoli" de liderul Napoli.

Milan a suferit a doua înfrângere din acest sezon. Pe terenul Sampdoriei, gazdele au avut cele mai mari ocazii în prima repriză. Zupata l-a pus la încercare pe Donnarumma, întâi cu un cap spectaculos, iar apoi cu un şut din apropiere.

Primul gol a venit cu 20 de minute înainte de final; deşi milanezii au reclamat un fault comis de Ramirez la Cristian Zapata, acelaşi Duvan Zapata s-a aflat la finalizare pentru Sampdoria. Cea mai mare şansă a oaspeţilor a fost irosită pe final de Cutrone, pentru ca fostul interist Ricky Alvarez să semneze scorul final în prelungiri: Sampdoria Milan 2-0.

Fiul unui om important, el s-ar fi aflat sub influența drogurilor.

Video Milan - Atalanta 0-2. A doua înfrângere la rând! Gazdele au avut un gol anulat

Milan Atalanta

Manifestații pentru suținerea șefei DNA. Mii de oameni s-au strâns la Guvern

Video Milan - Udinese 0-1. Gazdele, la al doilea eșec la rând în Serie A TIM

Milan suparati

VIDEO Criză profundă la AC Milan! Al 4-lea meci la rând fără victorie pentru rossoneri