gol ianis hagi

Video Formă de vis pentru Ianis Hagi! A marcat iar pentru Fiorentina și are 3 goluri în ultimele 2 săptămâni

Video Udinese Lazio 0-3. Lazio a înregistrat a doua victorie consecutivă și a urcat pe podium

marica bun

Ce şansă pentru Marica! Se pregătea să atârne ghetele în cui, dar ar putea ajunge la Palermo

immobile

02.10.2016, 00:17

Lazio a urcat pe podium după victoria clară de la Udine. Fără Ştefan Radu, accidentat, oaspeţii au avut prima ocazie la şutul lui Keita.

Din cornerul rezultat, Lazio a deschis scorul prin Ciro Immobile. La 10 minute de la pauză, Keita a dublat avantajul oaspeţilor, iar după alte şapte minute, Immobile a reuşit dubla. Atacantul adus de la Sevilla a ajuns la al patrulea gol stagional şi, în acelaşi timp, la al 4-lea gol în tot atâtea partide împotriva lui Udinese, care a reacţionat târziu: Înlocuitorul lui Marchetti în poarta lazialilor, Strakoşa, a intervenit foarte bine de două ori în faţa lui Perica. Ultima ocazie a aparţinut tot echipei lui Inzaghi, la bara lui Lombardi.

Lazio înregistrează pentru prima dată în acest sezon două victoriii consecutive, în timp ce Udinese rămâne cu un singur punct în ultimele patru runde.

Echipele de start:
Udinese: Karnezis – Heurtaux, Danilo, Felipe, Adnan – Kone, Kums, Badu - De Paul, Perica – Zapata
Lazio:Strakosha – Gabarron, de Vrij, Hoedt, Lukaku – Parolo, Lulic – Anderson, Milinkovic-Savic, Keita - Immobile

Un bărbat care conducea o maşină fără permis şi îşi făcuse singur numere de înmatriculare pe care...

Video Atenție, FCSB: Immobile s-a trezit! Două goluri în 5 minute

goluri immobile lazio verona fcsb

Eşecul iPhone X afectează Samsung

Craiova transferă un stelist get-beget. Cea mai mare bucurie a lui Gardoş este meciul cu Ajax

florin gardos

Video Genoa - Inter 2-0. Autogol de generic al formației milaneze, cu Ranocchia și Skriniar în prim plan