icardi bun

Video&Foto ”Icardivino”! Starul Interului are presa din Italia la picioare, după hat-trick-ul din derby-ul cu Milan

Video Verona - Benevento 1-0. Puşcaş a rămas pe bancă la nou-promovata în Serie A

zenga

Zenga se reprofilează. Îi ia locul lui Zaccheroni

verona benevento

17.10.2017, 00:00

Verona a obţinut prima victorie din acest sezon, 1-0 contra ultimei clasate, Benevento, pentru care George Puşcaş a fost rezervă neutilizată.

Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 37 după ce Antei a văzut direct cartonaşul roşu.

Imediat, Pazzini putea deschide scorul, însă a şutat în transversală (39).

Unicul gol al meciului a fost marcat de Romulo din centrarea perfectă a rezervei Daniele Verde (74).

Cea mai mare ocazie a oaspeţilor a fost ratată de Iemmello în minutul 79.

Benevento rămâne fără niciun punct şi doar două goluri marcate în opt partide. Verona e pe locul 15, cu şase puncte.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Pușcaș, dorit în Serie A la o echipă cu pretenții europene în acest sezon!

puscas

Codrin Ștefănescu face dezvăluirea. Cine este „personajul veninos” invocat de Dragnea

Matuidi a primit scuzele sarzilor, după scandările rasiste de la Cagliari - Juventus

Blaise Matuidi

Video Primul verdict în cazul accidentării lui Dybala. "La Joya" ratează meciul tur cu Tottenham