juventus

Video Juventus - Cagliari 3-0. Debut în forţă pentru campioana Italiei în noul sezon

Video Verona - Napoli 1-3. Chiricheş a debutat cu victorie în noul sezon

chiriches

Chiricheș s-a accidentat și ar putea rata meciurile cu Armenia și Muntenegru

verona napoli

20.08.2017, 00:01
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Cu Vlad Chiricheş integralist, Napoli a început cu dreptul noul sezon din Italia - 3-1 pe terenul echipei venite din Serie B, Verona.

Trupa lui Sarri a trecut în avantaj după un autogol al lui Souprayen, fază la care gazdele au reclamat fault la portar (min.32).

Servit superb de Insigne, Milik a dublat avantajul lui Napoli în minutul 39. Chiricheş a fost aproape de gol în minutul 57 cu o lovitură de cap. S-a făcut până la urmă 3-0 pentru oaspeţi gratie lui Ghoulam, aflat la primul gol în Serie A.

În minutul 82, Hysaj a comis fault în careu şi a fost eliminat. Lovitura de la 11 metri a fost transformată de Pazzini, care a stabilit scorul final.

ECHIPELE

Verona: Nicolas, Ferrari, Caceres, Hertaux (86 'Valoti), Souprayen - Romulo, Buchen, Zaccagni (64' Fares), Bessa, Verde, Cerci (72 'Pazzini). Antrenor: Fabio Pecchia.

Napoli: Reina, Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam, Zielinski, Diawara, Hamsik (64 'Allan), Callejon (72' Giaccherini), Insigne, Milik (61 'Mertens). Antrenor: Maurizio Sarri

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

La nici două luni de la deschidere, Garda Financiară trimisă de concurenţă era cât pe ce să închidă...

Chiricheș se poate lupta la titlu cu Răzvan Lucescu! Oferta primită de fundașul lui Napoli

chiriches sassuolo

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video Napoli - Verona 2-0. Gazdele au avut și un gol anulat. Chiricheș a rămas pe bancă