poza cagliari

VIDEO Cagliari-Udinese 3-0. Gură de aer pentru gazde

VIDEO Fiorentina pierde teren în fața lui Napoli, în lupta pentru locul 3 din Italia

mandorlini

VIDEO Verona - Bologna 0-0. Nici cu om în plus, elevii lui Mandorlini n-au putut câștiga

fiorentina napoli serie a

02.03.2014, 18:56
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Napoli s-a împiedicat din nou în campionat: a remizat cu Livorno şi a rămas la 6 puncte de locul al doilea, ocupat de Roma. Dries Martens a marcat pentru echipa lui Rafa Benitez, din penalty.

Napoli nu a reuşit să profite de egalul Romei şi rămâne la şase puncte în spatele ei. În minutul 10, Mbaye i-a luat faţa lui Hamsik şi a fost aproape de un autogol senzaţional, apoi, Pandev a scos un penalty, transformat fără emoţii de belgianul Mertens.

Bucuria a durat însă doar 7 minute. Livorno a reuşit să egaleze în minutul 39, cu noroc, printr-un autogol al lui Pepe Reina. În partea a doua, Napoli a fost aproape de golul victoriei în două rânduri - mai întâi Mertens a şutat puţin pe langă, iar în minutul 90, Zapata n-a reuşit să împingă mingea în poartă din centrarea aceluiaşi Dries Mertens.

ECHIPELE

Livorno (3-4-3): Bardi - Ceccherini, Emerson, Coda - Mbaye, Benassi, Biagianti, Mesbah - Paulinho (90+1 Castellini), Greco (82 Duncan), Belfodil (77 Emeghara). Antrenor: D. Di Carlo

Napoli (4-2-3-1): Reina - Maggio, Fernandez, Britos, Ghoulam - Inler, Jorginho - Jose Callejon, Hamsik (82 Zapata), Mertens - Pandev (70 Insigne). Antrenor: R. Benitez

Cana 5

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

FCSB a ieşit din Europa cu un record negativ în istoria clubului. Înfrângerile la scor, constante în ultimii ani