atalanta inter

VIDEO Atalanta - Inter 1-1. Nerazzurrii fac un nou pas greșit în lupta la titlu

VIDEO Parada zilei! Samir Handanovic, din nou salvator pentru Inter

onut radu

Încă un român în Serie B. Liderul Cagliari va avea portar trecut pe la Steaua și Dinamo

handanovic inter-1

16.01.2016, 19:02
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

VIDEO Atalanta - Internazionale Milano 1-1. Samir Handanovic rămâne portarul cu cele mai puține goluri primite în acest sezon de Serie A TIM și după etapa a 20-a. Slovenul a salvat un punct pentru Inter pe terenul Atalantei, cu o nouă paradă de zile mari.

În minutul 61 al partidei de la Bergamo, Handanovic (31 de ani) a apărat o minge aproape imposibilă. Rămas singur, față în față cu Luca Cigarini, portarul lui Inter a reușit o paradă acrobatică în careul mic și a scos cu piciorul reluarea căpitanului de la Atalanta.

În total, Handanovic are 22 de lovituri de la 11 metri apărate în Serie A TIM. Recordul în această privință îi aparține lui Gianluca Pagliuca (24).

15 milioane de euro este în acest moment cota de piață a lui Samir Handanovic, potrivit site-ului de specialitate transfermarkt.de.

VIDEO Parada lui Handanovic

Sursa foto: inter.it

Autostrada Bucureşti-Piteşti seamănă acum cu un câmp de luptă, o spun chiar muncitorii.

Video Inter - Roma 1-1. Gazdele au egalat pe final şi rămân fără victorie în Serie A în ultimele 6 etape

Inter Roma

Revoltă fără precedent a poliţiştilor

Video Sassuolo - Inter 1-0. Surpriza zilei! Icardi a ratat și un penalty, iar trupa lui Spalletti a ajuns la două înfrângeri la rând

US Sassuolo v FC Internazionale - Serie A

Video Inter - Fiorentina 4-2. Meciul cu cele mai multe goluri din întreaga etapă din Italia