spalletti verona

VIDEO Roma - Verona 1-1. Luciano Spalletti a revenit cu stângul pe Olimpico

VIDEO Udinese - Juventus 0-4. A 10-a victorie consecutivă a campioanei în Serie A TIM

milan tomovic

Milan - Fiorentina 2-0. Formația ”viola” pierde teren în lupta la titlu

juventus-1

17.01.2016, 20:46
  • Serie A, etapa a 21-a: Juventus - Genoa (luni, 21:45, Digi Sport 2)

Juventus continuă seria excelentă în Serie A TIM. Campioana s-a impus categoric pe ”Stadio Communale Friuli” din Udine și a ajuns la 10 victorii consecutive.

Campioana Italiei din ultimii patru ani a mai făcut o victimă în cursa nebună de urmărire a liderului Napoli. Dybala a deschis scorul dintr-o lovitură liberă, după care argentinianul i-a pus mingea pe frunte lui Khedira, pentru golul de 2-0.

Danilo l-a faultat în careu pe Mandzukic și a fost eliminat, iar Dybala a făcut dubla și a ajuns la 11 goluri în acest sezon. Alex Sandro a marcat și el, în finalul primei reprize, primul gol în tricoul lui Juventus. După pauză, Morata nu l-a putut învinge pe Karnezis, iar Udinese a ratat singura ocazie la lovitura liberă executată de Lodi.

După a 10-a victorie consecutivă, campioana Italiei va juca următoarele două meciuri împotriva echipelor din Capitală. Cu Lazio, în Cupa Italiei, miercuri, 20 ianuarie, de la ora 21.45, și cu Roma, în campionat, duminică, 24 ianuarie, tot de la 21:45. Ambele meciuri vor fi ÎN DIRECT la Digi Sport 2.

Udinese - Juventus 0-4
Au marcat: Dybala 15 și 26, Khedira 18, Alex Sandro 42
Eliminat: Danilo 25

Udinese: Karnezis - Wague (Heurtaux 55), Danilo, Felipe - Widmer, Agyemang-Badu, Lodi, Iturra, Edenilson - C. Thereau (Bruno Fernandes 70), Di Natale (D. Zapata 60)
Antrenor: Stefano Colantuono

Juventus: Buffon - D. Rugani, Bonucci, Cheillini (Caceres 58) - Lichtsteiner (Padoin 80), Khedira, Marchisio, Asamoah, Alex Sandro - Dybala (Alvaro Morata 66), Mandzukic
Antrenor: Massimiliano Alegri

Tânărul promite că va fi cumpătat.

Balotelli e aproape de un acord cu Juventus. Ar fi al 12-lea jucător care trece pe la toţi granzii Italiei

balotelli juventus

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Fair-play financiar 2.0. Măsurile pregătite de UEFA şi ce cluburi sunt vizate de forul european

uefa fair play financiar

Video Valverde surprinde. Victoria de pe Bernabeu nu e printre momentele preferate la Barça

real barcelona 0-3