dica il luce

Contra şi Dică, elevii lui Lucescu. Ce a spus "Il Luce" despre şansele FCSB în Europa şi de parcursul lui Şumudică

Steaua Armatei a ajuns la BBC! "Se bucurau de parcă au câştigat Champions League". Relatări din liga a patra

pancu portar

Foto Pancu a intrat în istoria celor de la Beșiktaș! Distincția primită de atacant

steaua-1

15.12.2017, 15:10
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Steaua lui Marius Lăcătuş face furori peste hotare. Un jurnalist de la BBC a relatat imaginile surprinse după victoria roş-albaştrilor, 9-0, cu Romprim, meci disputat în liga a patra.

"Mă aflu într-un loc de legendă al fotbalului din România şi al celui est-european, Complexul Sportiv Ghencea. Acest stadion a găzduit meciuri importante, inclusiv din Champions League", susţine reporterul de la BBC, citaţi de ziare.com.

Roş-albaştrii s-au impus cu 9-0. La pauză scorul a fost de 5-0. Pentru roș-albaștrii au înscris în prima repriză Predescu (dublă), Mirea (dublă) și Vîlcea. În repriza secundă Steaua a mai înscris de 4 ori, prin tripla lui Mirea și Curt, iar finalul a adus momente de sărbătoare.

"Fotbaliştii s-au aliniat în faţa celor 1.500 de suporteri care au cântat tot meciul şi toată lumea se bucura de parcă ar fi câştigat Liga Campionilor. În mijlocul lor este Marius Lăcătuş, care chiar a câştigat trofeul", s-a mai arătat în reportajul englezilor.

În acest moment, Steaua este pe primul loc în clasament, cu 38 de puncte, la egalitate cu Academia Rapid, dar cu un golaveraj superior.

Roș-albaștrii au marcat de 79 de ori și au primit 3 goluri, în timp ce giuleștenii au înscris de 75 de ori și au primit 5 goluri.

Ce-i drept, miza era mare. Premiile totalizează 182 de milioane de dolari.

Exclusiv Tănase s-a întors la FCSB pentru a fi rezervă: "Are întâietate Coman. Pe el şi pe Man trebuie să-i vadă Europa"

tanase rezerva

Revoltă fără precedent a poliţiştilor

Video&Foto Steliștii au ajuns la antrenament cu mașinuțele de golf

masinute FCSB5

Găman spune că FCSB a dat lovitura: ”Nu credeam că e atât de bun. O să ne ajute mult”