CSM Nykobing

Video CSM Bucureşti - Nykobing 39-26. Spectacol total și calificare în grupele principale din Liga Campionilor

Video Ademar Leon - Dinamo 32-29. Roș-albii, la al cincilea eșec din Liga Campionilor

handbal steaua

Video Dunărea Călărași - Steaua 24-23. Oaspeții au irosit un avans de 8 goluri și au ratat egalarea la ultima fază

Dinamo handbal

04.11.2017, 23:17
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Dinamo a pierdut şi returul cu Ademar Leon, din grupa C a Ligii Campionilor, scor 29-32.

În Spania, roș-albii au început slab, dar s-au menţinut la mică distanţă de adversari. Condusă cu 15-18 la pauză, Dinamo a jucat mai curajos în repriza secundă. Ajutată şi de numeroasele parade ale lui Irimuş, campioana României s-a apropiat de mai multe ori la un gol, dar n-a reuşit egalarea.

Argentinianul Sebastian Simonet a semmat cea mai spectaculoasă reuşită a meciului, cu mai puţin de 30 de secunde rămase, atunci când scorul era 30-29 pentru gazde.

Bielorusul Vadim Gayduchenko a fost cel mai bun jucător al roș-albilor, cu şapte goluri, dar Dinamo a pierdut, 29-32.

Dinamo rămâne ultima în grupa C, cu o victorie şi cinci eşecuri.

Incidentul s-a petrecut la Logoj.

Kadetten - Dinamo 27-25. Nouă eșecuri în zece meciuri în Liga Campionilor

Kadetten Dinamo

În ce condiţii au dreptul poliţiştii să intre cu forţa într-o locuinţă

Video Dinamo a avut 5 goluri avantaj, dar a pierdut iar în Liga Campionilor. Înfrângere dramatică!

Dinamo handbal-1

Video Gorenje Velenje - Dinamo 33-29. Alb-roșiii sunt la pământ, după a cincea înfrângere consecutivă în Liga Campionilor