potaissa odorhei

Video HC Odorhei - Potaissa Turda 31-31. Derby ardelean echilibrat

Video Barcelona - Kiel 26-25. Victorie dramatică pentru echipa lui Xavier Pascual

humet captura

Video Exclusiv Inedit: spaniolul Javier Humet e aproape să obțină cetățenia. Va juca în naționala României

barcelona kiel

01.10.2016, 21:30
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Spectacol total între Barcelona şi Kiel în Velux Champions League. Germanii au jucat fenomenal în prima repriză - Kiel a condus pe tot parcursul primei părţi si a intrat la pauză cu un avantaj de trei goluri, 13-10.

În repriza secundă ambii portari, Perez şi Landin, au avut intervenţii de generic, iar colegii lor au marcat goluri spectaculoase.

Motivată excelent de Xavier Pascual, selecţionerul naţionalei României, Barcelona a reuşit să revină spectaculos - în minutul 50, a trecut pentru prima oară la conducere, 21-20.

Căpitanul Tomas a marcat golul victoriei cu 26-25 pentru catalani, care ocupă primul loc în clasamentul grupei A, cu 4 puncte. Kiel este pe poziţia a 3-a, cu două puncte.

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Guardiola recunoaşte că avionul său a fost percheziţionat. Ce voia să afle Garda Civilă