mehmedovic

Video Exclusiv Majda Mehmedovic, handbalista care a fugit de la atletism şi care e fan AC Milan

Braga - Dinamo 34 - 32! Prima înfrângere pentru "câini" în grupele Champions League

csm buc-1

CSM Bucureşti, eliminare neaşteptată din Cupa EHF! La pauză, românii aveau 8 goluri avans la general

dinamo handbal

15.10.2016, 21:03

Dinamo a pierdut primul meci în grupele Velux Champions League, scor 34-32, la capătul unei partide pe muchie de cuţit.

La Braga, alb-roşiii au condus cu 3-1, dar portughezii au reuşit să echilibreze jocul. La pauză, cele două echipe erau la egalitate, 18-18.

În repriza secundă, Dinamo a greşit mult în apărare, şi, chiar dacă Irimus a parat 22 de mingi, gazdele s-au impus cu 34-32.

Cel mai bun marcator al echipei lui Eliodor Voica a fost Sajad Esteki, cu 11 goluri. După 4 etape, Dinamo şi Braga au câte 4 puncte şi ocupă locurile 4 şi 3 in clasamentul grupei D.

În urmatoareă etapă din Champions League, echipa din Ştefan cel Mare o va întâlni, acasă, pe Nantes. Meciul va fi în direct la Digi Sport 2, sâmbăta viitoare, de la ora 17:30.

sursă foto: Facebook Dinamo

Nu e banc şi, cu siguranţă, nu e nici o postare de pe vreun site de bacuri. Un bărbat din România...