handbal csm

CSM e gata pentru duelul cu Midtjylland: "Nu avem emoţii, experienţa este de partea noastră"

Video Buducnost - Glassverket 22-21. Victorie la limită pentru muntenegrence fără Cristina Neagu

captura neagu

Video Cristina Neagu le-a încurajat pe fetele de la CSM înaintea duelului cu Midtjlland

buducnost

18.11.2016, 23:20
  • Serie A, etapa a 21-a: Juventus - Genoa (luni, 21:45, Digi Sport 2)

O nouă premieră pentru Buducnost în Liga Campionilor. Echipa lui Dragan Adzic a învins-o cu rezervele pe vicecampioana Norvegiei, Glassverket. Fără Cristina Neagu, menajată alături de celelalte vedete ale echipei, muntenegrencele au început perfect partida de pe teren propriu.

În prima repriză, portarul lui Buducnost, Zoqbi de Paula a avut un procentaj de 52% mingi aparate și a impresionat și cu o dublă paradă.

La pauza, gazdele conduceau cu 14-9 și au continuat să domine pana in minutul 55. Apoi, Glassverket a revenit si a ratat egalarea la ultima faza.

Buducnonst s-a impus cu 22-21 și s-a calificat de pe primul loc în grupele principale. De cealaltă parte, Glassverket a fost eliminată din Liga Campionilor.

Tânărul promite că va fi cumpătat.

Video CSM Bucureşti, spectacol total înaintea meciului cu Gyor. "Tigroaicele" au câştigat cu 35-13

HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-AHCM SLOBOZIA, LIGA FLORILOR (21.01.2018)

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video CSM Bucureşti, victorie la o diferență de 14 puncte. Mehmedovic a primit flori

mehmedovici flori

Video Valverde surprinde. Victoria de pe Bernabeu nu e printre momentele preferate la Barça

real barcelona 0-3