midtjylland rostov

Video Midtjylland - Rostov 25-23. Rusoaicele rămân cu două puncte în grupa lui CSM Bucureşti

Buducnost - Thuringer 28-19. Cristina Neagu a marcat patru goluri

handbal romania

România - Polonia 28-23. Victorie istorică a "tricolorilor", lideri în preliminariile Euro

neagu buducnost

06.11.2016, 21:40
  • Cupa Spaniei, sferturi: Leganes - Real Madrid (joi, 22:30, Digi Sport 1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Victorie clară pentru Buducnost în faţa lui Thuringer în etapa a patra din Liga Campionilor. Cu Neagu şi Bulatovic în linia de nouă metri, campioana Muntenegrului s-a detaşat încă din prima repriză şi conducea la pauză cu 17-8.

La fel ca în partida tur, antrenorul Dragan Adzic a schimbat titularele în repriza secundă, dar tot Buducnost a impus ritmul.

În final, gazdele au câştigat cu 28-19 şi conduce grupa A, cu opt puncte. Cristina Neagu a marcat patru goluri în poarta lui Thuringer, care a rămas pe locul 2, cu două puncte.

sursa foto: ehfcl.com

Cele mai importante meciuri din Liga Naţională şi Liga Campionilor la handbal sunt transmise ÎN DIRECT de Digi Sport.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL TRANSMISIILOR

Cu mandat în Parlamentul European încă din 2009, Viorica Dăncilă n-a prea vorbit engleza în public.

Video Valverde surprinde. Victoria de pe Bernabeu nu e printre momentele preferate la Barça

real barcelona 0-3