captura rosu rodrigues

Video I-a dat cu mingea direct în frunte! Reacția Paulei Ungureanu după lovitura încasată de la Rodrigues

Craiova şi Zalăul şi-au aflat adversarele din sferturile Cupei EHF

dedulecusanulicu

Video ”Am crezut că va fi bărbat!” Lecușanu, atac la Dedu. Ziua cea mare din handbalul românesc

SCM Craiova
Craiova şi Zalăul şi-au aflat adversarele

13.02.2018, 14:43
  • Liga 1, play-out, etapa a 11-a: ACS Poli Timişoara - Gaz Metan (luni, 20:45, Digi Sport 1)

• Tenis: Turneul de la Strasbourg e în direct pe Digi Sport 2

SCM Craiova şi HC Zalău vor întâlni în sferturile de finală câştigătoare ale unor grupe în Cupa EHF la handbal feminin, potrivit tragerii la sorţi efectuate la Viena.

SCM Craiova, clasată pe locul al doilea în Grupa A, va primi replica formaţiei ruse HC Lada Togliatti, care a câştigat Grupa B, în timp ce HC Zalău, clasată pe 2 în Grupa D, o va înfrunta pe Kastamonu Belediyesi GSK (Turcia), câştigătoarea Grupei C.

În celelalte meciuri din sferturi, Vipers Kristiansand o va întâlni pe Brest Bretagne Handball, iar Viborg HK, pe Larvik.

SCM Craiova şi HC Zalău vor juca primele meciuri acasă, pe 3 sau 4 martie, partidele revanşă fiind programate o săptămână mai târziu.

Cele două echipe româneşti se pot înfrunta în semifinale (aprilie), dacă trec de adversarele din sferturi.

Lada a câştigat o grupă din care au mai făcut parte Vipers Kristiansand, Issy Paris Hand şi Kobenhavn Haandbold, obţinând cinci victorii, în timp ce Kastamonu Belediyesi GSK (tot cinci victorii) le-a devansat pe Viborg HK, Byasen Handball Elite şi pe Vistal Gdynia.

craiova argint

SCM Craiova promite infernul pentru Kristiansand: "Va fi presiune pe ele"

HANDBAL FEMININ: SCM CRAIOVA - HF VS KASTAMONU BELEDIYESI GSK

FOTO. Donald Trump a greșit numele soției sale, într-un mesaj postat pe Twitter

Conditia pusa de Nicolae Dica pentru a continua la FCSB

Exclusiv ”Fetele au cedat psihic!” Antrenorul SCM Craiova, atac dur la arbitraj și la oficialii FRH

HANDBAL FEMININ:SCM CRAIOVA-CSM BUCURESTI, LIGA FLORILOR (7.03.2018)

principala handbal

Video Handbalistele de la CS U Craiova s-au apucat de fotbal. "Secundul", victima principală

colaj handbal fotbal

A marcat o generatie, insa faima l-a distrus. Cum arata acum Screech din "Salvati de clopotel"