csm ploiesti-1

Final la CSM Ploieşti. Prahovenii s-au retras şi din cupele europene la handbal feminin

Video CSM Bistrița - ”U” Cluj 24-31. După această victorie, jucătoarele lui Carmen Amariei ocupă locul 5

ryde 2

CE de handbal: 28 de nume în lotul provizoriu anunțat de Ryde

bistrita handbal captura

21.09.2016, 22:12

Universitatea Cluj a avut un meci mai ușor decât se aștepta la Bistrița, în etapa a 3-a ligii feminine de handbal.

CSM Bistrița venea după victoria surprinzătoare de la Craiova, dar Clujul a gestionat bine primele 30 de minute, la pauză formația oaspete a condus cu 13-10. În repriza secunda, CSM nu a reușit să revină, iar U s-a distanțat la 9 goluri. În final, U Cluj s-a impus cu 31-24.

”Mă bucur din suflet ca am reușit victoria, că ne-am ridicat puțin moralul, fetele au fost extraordinare, au muncit pentru această victorie și, în primul rând, au crezut că putem să facem un meci foarte bun și și-au respectat cu brio sarcinile spuse de mine”, a declarat Carmen Amariei.

Antrenorul celor de la CSM Bistrița, Horațiu Pașca a recunoscut superioritatea adversarelor.

”Din păcate, de ce m-am temut nu am scăpat. Cred că Clujul ne-a fost superioară noua din punct de vedere fizic și mai la toate capitolele, cu un portar în zi mare, Ionica Munteanu. Nu am reușit să înscriem când a fost momentul și partea asta ne-a costat”, a declarat Horațiu Pașca.

În clasament, Clujul are 4 puncte și este pe locul 5, iar CSM Bistrița a rămas cu 3 puncte pe locul 7.

Sunt parlamentari care nu au reţinut decât termenii de mahala din aşa zisele dezvăluiri făcute de...

Amical de gală la Timișoara între două echipe de tradiție! 1.000 de oameni și o atmosferă superbă