dinamo liga

Video Skjern - Dinamo 39-28. A doua cea mai clară victorie a danezilor în Liga Campionilor

Video CSM Bucureşti - CS Rapid 31-18. Spectacol total și super-goluri în Liga Florilor

handbal-potaissa-turda-hc-odorhei-11

Video Potaissa Turda - Minaur Baia Mare 27-23! Meci spectaculos în Liga Zimbrilor

CSM Rapid

20.09.2017, 22:33

CSM București a câștigat fără probleme disputa din etapa a 4-a a Ligii Florilor, 31-18 cu Rapid.

Încurajate frenetic din tribună, giuleștencele nu au rezistat ritmului impus de CSM și, după un sfert de oră, erau conduse cu 7-1. Chiar dacă ploaia din București s-a lăsat cu consecințe și în sală, pe parchet nu au fost probleme, iar la pauză handbalistele antrenate de Helle Thomsen aveau un avantaj de șapte goluri.

Scorul a căpătat proporții în repriza secundă, dar rapidistele au reușit să înscrie goluri spectaculoase, aplaudate la scenă deschisă.

CSM s-a impus în cele din urmă cu 31-18 și rămâne liderul campionatului, cu maximum de puncte.

Norvegianca Frafjord, cu șapte goluri înscrise în poarta Rapidului, a fost cea mai bună marcatoare a disputei.

Sunt parlamentari care nu au reţinut decât termenii de mahala din aşa zisele dezvăluiri făcute de...

Video Emoționată până la lacrimi! Surpriza imensă de care a avut parte fostul portar de la CSM