csm antrenament

Video CSM București e gata pentru prima apariție în fața fanilor: "Sperăm că sala va fi plină la meciul cu Rostov"

Video CSM București - Rostov 25-25. Neagu a făcut spectacol în super amicalul de la Polivalentă

handbal csm barcelona

Video CSM Bucureşti - Barcelona 26-33. Victorie pentru catalani, în meciul băieţilor de la Handball Fest

Neagu Rostov

17.08.2017, 21:41
  • Liga 1, etapa 25: Viitorul - Botoşani e luni, ora 20:45, pe Digi Sport 1

ÎN DIRECT la Digi Sport, handbalistele de la CSM Bucureşti au făcut spectacol în faţa propriilor fani.

Cristina Neagu şi Isabelle Gullden au fost cele mai bune jucătoare ale campioanei României, la debutul lui Helle Thomsen pe banca tehnică. Amicalul cu Rostov-Don s-a încheiat la egalitate, scor 25-25.

Cristina Neagu şi-a marcat imediat debutul la campioana României: a pasat pentru primul gol, reuşit de Majda Mehmedovic.

"Tigroaicele" au fost nevoite să alerge după egalare pe toată durata primei reprize, în care Neagu a marcat o dată şi a oferit alte două pase decisive. Bella Gullden şi Nathalie Hagman au fost cele mai bune jucătoare de la CSM până la pauză, atunci când rusoaicele au condus cu 15-12.

Repriza secundă le-a aparţinut româncelor. Cu Neagu şi Gullden în mare formă, "tigroaicele" au marcat la foc automat şi au evitat înfrângerea.

Cea mai bună jucătoare din lume a încheiat partida cu şase goluri, în timp ce Gullden a oferit opt pase decisive.

Astfel, meciul s-a terminat la egalitate, scor 25-25, iar meciul-revanşă va avea loc la Trofeul Vardar, acolo unde CSM Bucureşti va participa săptămâna viitoare.

În turneul de la Skopje, CSM Bucureşti va mai juca şi cu danezele de la Odense.

ambros

Ultimul mesaj trimis de la bordul avionului prăbușit. Un pasager i-a trimis o fotografie iubitei sale

CSM Bucureşti a rezolvat deja trei transferuri de marcă pentru sezonul viitor

transferuri csm bucuresti

Video ”Nu am pierdut victoria la ultima aruncare”! Reacția Oanei Manea, după meciul tensionat cu Rostov Don