csm bucuresti

CSM Bucureşti, eliminată din turul 2 preliminar al Cupei EHF. HC Dobrogea Sud merge mai departe

Video Dinamo - Ademar Leon 24-28. "Câinii" rămân cu o singură victorie în Ligă, dar au înscris golul meciului

kiel flensburg

Video Kiel - Flensburg 20-20. Portarii, în zi de graţie în derby-ul german din Liga Campionilor

dinamo ademar leon

15.10.2017, 20:07
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Dinamo a fost învinsă şi de spaniolii de la Ademar Leon, cu scorul de 28-24 (17-13), în grupa C a Ligii Campionilor, şi rămâne cu o singură victorie în primele cinci etape ale competiţiei.

Campioana României a reuşit însă golul meciului: o reuşită superbă a lui Mocanu, care a punctat pentru 19-21.

VIDEO GOLUL SUPERB AL LUI MOCANU

Ibericii au obţinut victoria la capătul unui meci în care au condus de la un capăt la altul. Campioana României a fost condusă la pauză la patru goluri, 17-13, iar în repriza secundă a fost în două rânduri la doar două goluri diferenţă (18-20, 19-21), în restul timpului oaspeţii conducând detaşat.

Cei mai buni marcatori ai dinamoviştilor au fost Hugo Descat şi Răzvan Gavriloaia, cu câte 5 goluri, urmaţi de Sajad Esteki 4, Vitali Komogorov 3, Vadim Gaiducenko 3, Marius Mocanu 2, Ciprian Şandru 1, Seyed Alireza Mousavi 1.

Golurile oaspeţilor au fost reuşite de Federico Vieyra 6, Juan Antonio Garcia Lorenzana 6, Juan Jose Fernandez Sanchez 5, Jaime Fernandez Fernandez 4, Sebastian Alejandro Simonet Moldes 2, Mario Lopez Alvarez 1, Acacio Marques Moreira Filho 1, Zivan Pesic 1, Alejandro Costoya Rodriguez 1, Gonzalo Perez Arce 1.

În alt meci jucat duminică, Elverum Handball a trecut de Gorenje Velenje cu 29-28.

În clasament, pe primul loc se află Skjern Handbold, 6 puncte, urmată de Kadetten Schaffhausen, 6 puncte, Elverum Handball, 6 puncte, RK Gorenje Velenje, 6 puncte, Abanca Ademar Leon, 4 puncte şi Dinamo Bucureşti, două puncte.

Dinamo va juca următorul meci pe 4 noiembrie, în deplasare, cu Ademar Leon.