captura handbal gyor

Video Gyor - Rostov Don 32-25. Anita Gorbicz a făcut spectacol

Video Dinamo - CSM Focșani 33-30. Roș-albii, gata de derby-ul cu Steaua, transmis de Digi Sport

bucurie gulden

Video CSM - FC Midtjylland 26-20. Componenţa grupelor principale. Campioana Europei porneşte cu două puncte

Dinamo Focsani

20.11.2016, 16:02
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Între o victorie în Liga Campionilor (30-25 cu Holstebro) și derby-ul cu Steaua, transmis de Digi SportDinamo a încheiat etapa a 12-a a Ligii Zimbrilor cu un succes în fața celor de la CSM Focșani, scor 33-30.

Diferența de 9 poziții în clasament s-a simțit încă din startul meciului și Dinamo s-a desprins la 9-4 după 17 minute de joc. Până la pauză, diferența a crescut la 6 goluri, 17-11.

CSM Focșani a continuat să încaseze goluri și diferenta s-a mărit, iar Dinamo a condus cu 21-13. Apoi, gazdele au început însă să cedeze inițiativa și a permis adversarilor să se apropie.

Pivotul Bogdan Rață a apropiat-o pe CSM Focșani la trei goluri distanță, 30-27, cu cinci minute înainte de final. Eliodor Voica a cerut time-out, iar intervenția antrenorului dinamovist a avut efect. Dinamo a strâns rândurile pe final și s-a impus cu 33-30.

Pentru campioana României urmează derby-ul cu Steaua, miercuri, de la ora 17:45, în direct la Digi Sport 2. Fazele video sunt pe digisport.ro și m.digisport.ro!

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Adi Mutu îl pune la zid pe Miriuţă, după remiza cu FCSB. Ce critici îi aduce antrenorului dinamovist

miriuta mutu

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Video Miriuță crede că Dinamo merita victoria și are un mesaj pentru Dică: "A văzut alt meci! Îi dau ochelarii mei"