Flensburg meci

Video Flensburg - Wisla Plock 22-20. Gazdele au dat un singur gol în primele 10 minute

Video Dinamo - Dunărea Călăraşi 32-28. Roș-albii, la prima victorie după două eșecuri

pascual romania

Antrenorul Barcelonei debutează pe banca naţionalei de handbal. Lotul pentru primele partide oficiale

Dinamo Calarasi

19.10.2016, 22:43
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Dinamo şi-a revenit cu o victorie în campionat, împotriva celor de la Dunărea Călăraşi (32-28), după două eșecuri consecutive: în campionat, cu Dobrogea Sud, iar apoi în Liga Campionilor, la Braga.

Împotriva Dunării, elevii lui Eliodor Voica nu au avut probleme, iar la pauză conduceau cu 17-12. Cu doar 3 victorii în primele 8 runde, oaspeţii nu au reuşit să întoarcă scorul în partea secundă, în faţa echipei cu cel mai bun atac din campionat.

Echipa lui Caslav Dincic s-a apropiat la doar 2 goluri de adversari, cu 3 minute şi jumătate înainte de final. Oaspeții nu au mai reuşit însă să marcheze, iar Dinamo s-a impus cu 32-28.

Următorul meci al roș-albilor este sâmbătă, pe teren propriu, în faţa celor de la Nantes, în direct la Digi Sport 3, de la ora 17:30. Fazele video sunt pe digisport.ro și m.digisport.ro!

Dinamo are 4 puncte în grupa D în timp ce Nantes e lider, cu 7.

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Dinamo, debut cu dreptul! Calificare în sferturile Cupei României

Dinamo volei

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Video Dinamo a învins la Călărași și este în semifinalele Ligii Naționale

Dinamo Calarasi-1

Video Dinamo - Dunărea Călărași 31-26. Campioana a câștigat fără emoții primul meci din sferturi