handbal odorhei

Video HC Odorhei - Potaissa Turda 27-23. Cel mai bun meci al etapei

Video Dobrogea Sud - CSM București 23-23. Gazdele au egalat dramatic, după un meci tensionat

norvegia

Se știu semifinalele Campionatului Mondial! Cehia e OUT! Norvegia a spulberat Rusia

dobrogea sud

13.12.2017, 20:50
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Remiză cu scandal la Constanţa, între Dobrogea Sud şi CSM Bucureşti, în etapa a 15-a a Ligii Zimbrilor, scor 23-23

După 11-11 la pauză, gazdele au salvat un punct pe final, într-un meci în care arbitrajul a nemulţumit ambele echipe. Oaspeţii s-au desprins la două goluri în ultimele minute, însă echipa pregătită de Sandu Iacob a găsit forţa de a reveni. Dalibor Cutura a transformat în ultimele secunde aruncarea de la 7 metri care a stabilit scorul final, 23 la 23.

”A ieșit un egal dramatic. Meciul a fost pierdut, așa, în ultimele două minute, dar mă bucur foarte mult de această echipă. A luptat până la ultima secundă și cred că meritam un punct”, a spus Dalibor Cutura, de la Dobrogea Sud.

Finalul de meci mai că i-a năucit pe handbaliștii de la Dobrogea, mai ales că au trecut de la agonie la extaz.

”Pe final, am reușit să ne distanțăm la două goluri, apoi soarta s-a schimbat și, de la două goluri pentru ei, am ajuns să fim bucuroși pentru că am reusit sa obtinem un punct”, a spus și Mihai Rohozeanu.

Dincolo de aceste faze incitante, sportivii au avut ceva de împărțit și cu arbitrii.

”Sincer, mi s-a părut pentru amândouă echipele... Dacă nicio echipă nu se duce mulțumită la vestiare, înseamnă că a fost cam dezastru. Dar nu vreau să zic că am pierdut din cauza arbitrilor, că nu e stilul nostru”, a spus Javier Humet - CSM Bucureşti

În tur, Dobrogea Sud câştigase la Bucureşti cu 29 la 26.

Ce-i drept, miza era mare. Premiile totalizează 182 de milioane de dolari.

Video Sărbătoare de Crăciun grandioasă la CSM București. Handbalistele și Gabriela Szabo, în centrul atenției

csm petrecere

Revoltă fără precedent a poliţiştilor

Video CSM Bucureşti - HC Odorhei 35-28. Gazdele s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României

csm odorhei handbal

Video Dobrogea Sud - Steaua 24-19. "Roş-albaştrii" au pierdut primul loc în Liga Naţională