nantes dinamo handbal 2

Video&Foto Dinamo, un nou eșec în Liga Campionilor. Roș-albii au pierdut și returul cu Nantes din Franța

Video Dunărea Brăila - Byasen 25-24. Victorie la limită pentru românce în prima manșă a play-off-ului Cupei EHF

amandine leynaud

Video Poarta face diferența în Liga Campionilor. Leynaud, parada etapei

Braila capt

13.11.2016, 22:28
  • Serie A, etapa a 21-a: Juventus - Genoa (luni, 21:45, Digi Sport 2)

Singura echipă feminină românească rămasă în Cupa EHF, Dunarea Braila, a avut probleme cu norvegiencele de la Byasen Trondheim, în manșa tur din play-off.

Meciul din Sala Polivalenta a fost extrem de echilibrat. La pauză, nordicele au intrat în avantaj, 14-13. Ultimul gol al primei reprize a fost marcat de Szucs cu o aruncare de la 12 metri.

În repriza secundă, paradele portarului Voicu și jocul constant al lui Szucs și Tiron au făcut ca Brăila să câștige la limita cu 25-24. Golul victoriei a fost marcat de Tiron. Aceasta a fost și cea mai bună marcatoare a meciului, 9 reușite.

Pentru Dunărea Brăila au mai marcat Aneta Udriştioiu - 4 goluri, Gabriella Szucs - 4, Gabriela Perianu - 3, Natasa Krnic - 3, Timea Tătar - 1 și Alexandra Orşivschi 1.

Returul va avea loc pe 20 noiembrie, la Stjordal.

Tânărul promite că va fi cumpătat.

Au uitat de rivalitate! Oltenii o vor pe Dinamo în play-off: "Stadionul va fi plin!"

baluta craiova dinamo

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Efectul egalului de pe Bega: ”Câinii” au calificat-o matematic în play-off pe rivala FCSB

CATEI

Fanii olteni, ironizaţi în Ungaria de ultraşii echipei eliminate de SCM Craiova din Cupa EHF