neagu buducnost

Încă un premiu pentru Cristina Neagu, chiar înaintea Final Four-ului Ligii Campionilor

Video Dunărea Brăila şi CSM Bistriţa, în sferturile Cupei României

romania serbia handbal

România - Serbia 22-23. Eşec în ultima secundă pentru "tricolori"

braila cisnadie

04.05.2017, 21:32
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: Concordia Chiajna - Voluntari (luni, 17:30, Digi Sport 1)

Dunărea Brăila a ajuns în sferturile Cupei României, după victoria cu Măgura Cisnădie. Echipa pregătită de Costică Buceschi a controlat prima repriză, încheiată cu un avantaj de cinci goluri, 15-10. În actul secund, vicecampioana a păstrat avansul constant şi s-a impus cu 31-26.

Şi CSM Bistriţa s-a calificat în sferturi. Jucătoarele antrenate de Horaţiu Paşca au eliminat Corona, chiar la Braşov, scor 29-25.

În faza următoare au mai pătruns CSM Roman şi Rapid. Moldovencele au câştigat cu 24-19 pe terenul lui Minaur Baia Mare, iar trupa din Giuleşti, care va reveni în vară în prima ligă, a trecut cu 33-30 de Danubius Galaţi.

Cele patru câştigătoare se alătură în sferturi lui SCM Craiova, care a eliminat-o, miercuri, pe HC Zalău (scor 24-19). HCM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Slobozia au avut primul tur liber.

Ultima partidă din optimi va avea loc în 11 mai, între CSM Bucureşti şi Universitatea Cluj.

Sferturile de finală vor avea loc săptămâna viitoare, iar Final Four-ul Cupei este programat la Ploieşti, pe 19 şi 20 mai.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Două echipe româneşti, eliminate din Cupa EHF

dunarea braila

Crime oribile în București. Un tânăr şi-a ucis prietena, pisica acesteia și un vecin

Video CSM Roman - Dunărea Brăila 24-27. Axinte și Shteriova au fost cele mai bune marcatoare ale partidei