Dinamo handbal

Video Ademar Leon - Dinamo 32-29. Roș-albii, la al cincilea eșec din Liga Campionilor

Video Dunărea Călărași - Steaua 24-23. Oaspeții au irosit un avans de 8 goluri și au ratat egalarea la ultima fază

CSM-Roman-Corona-Brasov

CSM Roman - Corona Braşov 23-22. Al treilea eşec al Coronei în ultimele patru etape

handbal steaua

05.11.2017, 18:22
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (azi, 21:45, Digi Sport 2)
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (azi, ora 20:45, Digi Sport 1)

Meci cu un scenariu greu de imaginat, transmis ÎN DIRECT de Digi Sport. Dunărea Călărași a câștigat cu 24-23 confruntarea cu Steaua din Liga Zimbrilor la handbal masculin.

Dunărea Călărași și Steaua au făcut spectacol în etapa a noua din Liga Zimbrilor. Handbaliștii bucureșteni aveau 8 goluri avans la jumătatea primei reprize. Pauză, Steaua conducea cu 15-9.

Gazdele au revenit uimitor în repriza secundă. Portarul gazdelor, Erhan, s-a numarat printre eroii Dunarii - a reușit o dublă parada la o aruncare de la 7 metri.

Călărașiul a trecut apoi în avantaj, dar putea să piardă două puncte la ultima fază. Kostadinovic a trimis însă în bară și Dunărea s-a impus cu 24-23.

Datoriile lanțului de restaurante pe care îl deține depășesc 71 de milioane de lire sterline.

CSM Bucureşti - Steaua 24-22. "Roş-albaştrii" au pierdut primul loc în Liga Zimbrilor

CSM Bucuresti Steaua

Elena Udrea: „Am gemeni. Deci, dacă tot e băiat, să fie doi”

Politehnica Timișoara - Dobrogea Sud 24-23. Bănățenii rămân neînvinși acasă, după un final dramatic de meci

handbal timisoara

Video Minaur - Dinamo 27-25. Alt antrenor, același deznodământ. A 3-a înfrângere în ultimele 4 meciuri