handbal csm baieti

CSM București - HC Dobrogea Sud 28-24. Deși au pierdut, oaspeții încheie turul pe primul loc

Video Flensburg - Kiel 25-26. A treia victorie pentru oaspeți în grupa A din Liga Campionilor

neagu

Video Cristina Neagu s-a accidentat cu 10 zile înaintea Campionatului European: "Fac tot ce ţine de mine"

handbal flensburg

23.11.2016, 22:03
  • Cupa Spaniei, sferturi: Leganes - Real Madrid (joi, 22:30, Digi Sport 1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

ÎN DIRECT la Digi Sport, THW Kiel și-a luat revanșa în fața lui Flensburg-Handewitt, în derby-ul german al grupei A din Liga Campionilor la handbal masculin, după ce în ultima etapa pierduse în fața propriilor suporteri la 8 goluri diferență.

Gazdele au început mai bine meciul și în primele minute conduceau deja cu 4-1. Kiel a revenit pe final și la pauză avea avantaj de 4 goluri, 17-13. O contribuție importantă au avut și paradele reușite de Andreas Wolff.

În primele 6 minute după reluare, Flensburg a reușit să egaleze la 18. Kiel a trecut însă din nou în avantaj, cu largul concurs al gazdelor, care au ratat pe bandă rulantă. În cele din urmă oaspeții au câștigat la un singur gol diferență, 26-25 reușind abia a 3-a victorie în 8 meciuri din Liga Campionilor.

Magnussen Anders Eggert a marcat de 7 ori pentru Flensburg, în timp ce pentru Kiel trei jucători au rerușit câte 5 goluri: Domagoj Duvnjak, Christian Zeitz și Niclas Ekberg.

Cu mandat în Parlamentul European încă din 2009, Viorica Dăncilă n-a prea vorbit engleza în public.

Video A fost ziua derby-urilor în Liga Campionilor. Victorie pentru PSG, doar remiză pentru Barcelona

psg handbal

Casieră promovată direct în Guvern, acum în conducerea Rompetrol

Video CSM Bucureşti - Nykobing 39-26. Spectacol total și calificare în grupele principale din Liga Campionilor

CSM Nykobing

Video Kiel - Flensburg 20-20. Portarii, în zi de graţie în derby-ul german din Liga Campionilor