Braila handbal

CSM Roman - Dunărea Brăila 18-20. Echipa lui Buceschi rămâne lider în Liga Națională

Video Flensburg - Wisla Plock 22-20. Gazdele au dat un singur gol în primele 10 minute

Dinamo Calarasi

Video Dinamo - Dunărea Călăraşi 32-28. Roș-albii, la prima victorie după două eșecuri

Flensburg meci

19.10.2016, 22:00
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Oaspeții de la Wisla Plock au condus cu 7-1 în minutul 10 și păreau că vor da lovitura în Flens Arena, în Liga Campionilor la handbal. În cele din urmă, gazdele de la Flensburg au câștigat cu 22-20.

Celor de la Flensburg-Handewitt toate le-au mers rău încă de la început. Partida a fost amânată 7 minute, întrucât nu funcționa tabela de marcaj, iar primul gol al nemților a fost înscris abia în minutul 3. Handbaliștii pregătiți de Ljubomir Vranjes au recuperat însă, iar la pauză formația poloneză mai avea un singur gol avans.

Partea a doua a meciului le-a aparținut gazdelor, la care au strălucit portarul Marhias Andersson, cu 20 parade, și coordonatorul Thomas Mogensen, cu 4 goluri. Spaniolul Corrales a făcut la rândul său minuni în poarta celor din Plock, cu 12 parade, iar extrema Mihic a marcat de 7 ori, însă insuficient pentru măcar un egal.

SG Flensburg-Handewitt, susținută frenetic de fani, a învins cu 22-20, astfel că a urcat pe locul 4 în grupa A. Wisla Plock a rămas pe poziția a 7-a.