minge

Performanță! Naţionala feminină de tineret a României s-a calificat la CE 2017

Video HC Odorhei - Dinamo 30-27. Al doilea eșec al liderului din Liga Națională

turda poza bun

Video Potaissa Turda - HC Dobrogea Sud 35-29. Gazdele s-au apropiat de liderul Dinamo

odorhei dinamo

20.03.2017, 21:15
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

HC Odorhei și Dinamo au jucat, în direct la Digi Sport, cel mai bun meci al sezonului regulat din Liga Națională la handbal.

Gazdele au impus ritmul în prima repriză și, datorită interului rus Komogorov, Odorhei a condus la pauză cu 14-13.

În partea secundă, Dinamo a recuperat repede pasivul. Cu portarul Irimuș imbatabil în câteva faze, campionii au preluat conducerea, scor 18-16.

Odorheiul a reintrat în joc și, în minutul 50, a egalat la 24. Mai sigure pe final, gazdele au câștigat cu 30-27.

Dinamo a pierdut a doua partidă în campionat, dar rămâne pe primul loc, cu 56 de puncte. HC Odorhei a urcat pe locul 4 în clasament, cu 44 de puncte.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Fiul unui om important, el s-ar fi aflat sub influența drogurilor.

"Explicații ridicole". Răspunsul oficial al Astrei pentru Dinamo, după acuzațiile de la meciul direct

FOTBAL:ASTRA GIURGIU-DINAMO BUCURESTI, LIGA 1 BETANO (24.02.2018)

Manifestații pentru suținerea șefei DNA. Mii de oameni s-au strâns la Guvern

Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Miriuţă: "A fost o discuţie de principiu şi mi-am dat acordul să vin"

miriuta multescu dinamo

Video Exclusiv Ultraşii lui Dinamo au printat bancnote false de 50 de lei! Au aruncat cu banii în timpul meciului