csm buc vaslui

HC Vaslui a realizat surpriza etapei la handbal. Victorie pe terenul lui CSM Bucureşti

Video HC Odorhei - Steaua 32-26. Gazdele au confirmat că se pot lupta la titlu

handbal constanta calarasi

Victorii în deplasare pentru Constanţa, Călăraşi şi Focşani

steaua12

06.09.2016, 21:55
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (azi, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (azi, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (azi, 21:45, Digi Sport 2)

HC Odorhei îşi confirmă pretenţiile la titlu din acest sezon. Formaţia ardeleană a câştigat lejer cu Steaua, scor 32-26.

HC Odorheiul Secuiesc a învins clar pe Steaua în derby-ul etapei a doua din liga naţională la handbal. Ardelenii au început partida perfect, au condus cu 5- 1, dar oaspeţii au egalat la 8.

A fost singura dată când Steaua s-a apropiat de gazde, care la pauză au condus cu 16-13. În repriza secundă, Odorhei a jucat la fel de sigur şi s-a distanţat la 9 goluri, 27-18. Din acel moment, Vlad Caba, antrenorul harghitenilor a rulat întreg lotul şi echipa sa a câştigat cu 32-26.

Pentru gazde cele mai multe goluri le-a marcat croatul Peric, 4, iar de la Steaua, căpitanul Georgescu a punctat de 10 ori. HC Odorhei a bifat astfel a doua victorie consecutivă în campionat, după succesul din prima rundă, în deplasare, cu Reşiţa. În schimb, roş-albaştrii rămân cu un singur punct, obţinut la Focşani.

Tânăra are câteva zeci de mii de fani pe YouTube și Instagram, așa că i-a făcut o propunere...

Video Steaua va juca pentru locul 5 în Liga Naţională de handbal

handbal steaua

După Putin, hop și Dodon!

Video HC Odorhei - Steaua 27-27. Mihalcea și Szoke, cei mai buni marcatori

Steaua handbal

Video HC Odorhei- Potaissa Turda 31-30. Gazdele au avut doar 11 jucători pe foaia de joc