vizitiu oltchim

Vizitiu revine la Râmnicu Vâlcea. A semnat cu HCM

HC Vaslui a realizat surpriza etapei la handbal. Victorie pe terenul lui CSM Bucureşti

steaua12

Video HC Odorhei - Steaua 32-26. Gazdele au confirmat că se pot lupta la titlu

csm buc vaslui

06.09.2016, 19:36
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Surpriză în etapa a doua a Ligii Naţionale de handbal masculin. HC Vaslui s-a impus pe terenul vicecampioanei CSM Bucureşti.

Prima repriză a duelului din Sala Rapid a stat sub semnul echilibrului. Gazdele au condus în startul partidei, însă au alergat apoi de fiecare dată după egalare.

Moldovenii au reuşit să intre la pauză cu avantaj minim, 15-14, după reuşita lui Didi Hrimiuc, din ultima secundă a primei reprize.

La reluare, oaspeţii au avut în cinci rânduri avantaj de trei goluri, dar finalul a fost de infarct. În ultimul minut, avansul vasluienilor a rămas de doar un gol, iar spaniolul Humet a ratat egalarea în secundele de final.

Victorie cu 26-25 pentru HC Vaslui, primul succes din acest sezon al moldovenilor, în timp ce bucureştenii au pierdut în premieră în noul campionat.

Succesul din Sala Rapid a fost prima din istorie obţinută de HC Vaslui în faţa vicecampioanei, în istoria confruntărilor directe din prima ligă.

Fiul unui om important, el s-ar fi aflat sub influența drogurilor.

Video CSM Bucureşti - Corona Braşov 37-21. Victorie clară, în ultimul test înainte de marele meci cu Gyor