romania handbal
Video România și-a aflat adversarele de la EHF EURO 2024
profimedia-0826420920
România, neînvinsă în preliminariile EHF EURO 2024: succes clar în meciul cu Grecia!
CFR Cluj v Universitatea Craiova - Romania Liga 1, Cluj-Napoca - 20 Sep 2021
Ioan Varga vrea la CFR Cluj un fotbalist de la FCSB. Dan Petrescu și-ar fi dat acordul
Etapa 6 Superliga: UTA Arad-Otelul Galati
Play-out

Video CSM Bucureşti - Metz 26-31. "Tigroaicele" au nevoie de o minune în retur pentru a se califica în Final Four

05.04.2019, 20:30

CSM Bucureşti - Metz 26-31 VIDEO. ÎN DIRECT la Digi Sport 1, "Tigroaicele" n-au avut nicio șansă în manșa tur cu Metz din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Franțuzoaicele s-au impus la 5 goluri diferența în Sala Dinamo, într-un meci în care au condus de la un capăt la celălalt. Returul este programat săptămâna viitoare, ÎN DIRECT la Digi Sport 2, sâmbătă, 13 aprilie, de la ora 21:00.

CSM Bucuresti Metz
Imagine din meciul din sezonul trecut dintre CSM București și Metz / Foto: Sport Pictures
  • SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

CSM București a pierdut la cinci goluri diferență turul cu Metz din dubla decisivă pentru calificarea în Final Four-ul Ligii Campionilor. Accidentată, Cristina Neagu, le-a făcut galerie campioanelor în sala Dinamo. Metz a venit la București cu fosta jucătoare a CSM-ului, Gnosiane Niombla, și conducea cu 5-1 în minutul 7.

"Tigroaicele" au egalat după un sfert de oră de joc, când Jovanka Radicevic a reușit un gol antologic. Metz avea trei goluri avantaj la pauză, 14-11, și s-a impus cu 31-26, după un meci în care CSM n-a preluat niciodată conducerea.

CSM București - Metz 26-31, în turul sferturilor de finală din Liga Campionilor

"Nu cred că ne-au suprins cu nimic, cred că am pus prea mare presiune pe noi. Ne-am dorit prea tare să câștigăm acasă, în fața propriilor suporteri" a declarat la final Paula Ungureanu. "Au fost mai bune decât noi, ne-au bătut la 5 goluri. Diferența este totuși cam mare, dar cred că am luptat. Asta am arătat pe teren" a adăugat Iulia Curea.

CSM Bucureşti și Metz se întâlnesc în meciul decisiv pentru calificarea în Final Four-ul Ligii Campionilor sâmbăta viitoare, pe 13 aprilie. Meciul se joacă la ora 21:00, va fi transmis ÎN DIRECT la Digi Sport 2 și LIVE VIDEO&SCORE pe www.digisport.ro și m.digisport.ro

CSM București - Metz | LIVE VIDEO&SCORE:

Min 60 CSM București - Metz 26-31! Franțuzoaicele marchează la ultima fază și câștigă la București la o diferență de 5 goluri. CSM București are nevoie în returul din Franța pentru a se califica în Final Four-ul Ligii Campionilor.

Min 54: CSM București - Metz 24-27! CSM a avut ocazia de a se apropia la un singur gol, dar portarul lui Metz a avut o intervenție excelentă iar pe contraatac franțuzoaicele au marcat.

Min 45: CSM București - Metz 20-23! Lekic transformă o aruncare de la 7 metri apoi Radicevic încrie pe un contraatac și CSM se apropie la 3 goluri de Metz când am intrat în ultimul sfert de oră al partidei.

Min 37: CSM București - Metz 13-19! Franțuzoaicele profită de ineficacitatea tigroaicelor în atac și se desprind la 6 goluri, moment în care antrenorul Djukic cere time out.

Min 31:  CSM București - Metz 12-14! CSM Începe excelent repriza secundă. Lekic înscrie, iar la faza imediat următoare Grubisic închide poarta.

Min 30:  CSM București - Metz 11-14! Final de primă repriză în Sala Dinamo. CSM București este condusă cu 3 goluri după primele 30 de minute.

Min 27:  CSM București - Metz 9-12! Duelul din sala Dinamo continuă să fie echilibrat, după ce în primele 20 de minute cele două echipe și-au împărțit momentele de superioritate. Jocul franțuzoaicelor pare că funcționează puțin mai bine decât cel al campioanei României.

Min 20:  CSM București - Metz 8-10! Franțuzoaicele se desprind din nou la două goluri. Smits a marcat de pe linia de 9 metri și a făcut 10-8 pentru Metz.

Min 15: CSM București - Metz 6-6! Campioana României revine de la 1-6 și restabilește egalitatea cu un gol înscris de Radicevic din jumătatea proprie.

Min 11: CSM București - Metz 4-6! Mehmedovic înscrie și tigroaicele reduc la doar două goluri handicapul.

Min 7: CSM București - Metz 1-5! Primul gol al CSM-ului în acest meci este marcat de Lazovic.

Min 6: CSM București - Metz 0-4! Început extrem de slab pentru campioana României. Dragan Djukic cere time out după golul de 4-0 al franțuzoaicelor.

Min 1: A început meciul dintre CSM București și Metz

CSM Bucureşti forţează a patra prezenţă consecutivă în Final Four-ul Ligii Campionilor, chiar dacă nu le are pe vedetele Cristina Neagu şi Amanda Kurtovic. Turul cu Metz se joacă în ACUM, în Sala "Dinamo", în direct la Digi Sport 1.

Handbalistele de la CSM Bucureşti joacă meciul sezonului, în direct la Digi Sport. În această seară primesc vizita lui Metz în turul sferturilor de finală din Liga Campionilor.

"Au obţinut rezultate bune, dar şi noi suntem într-o formă bună, avem jucătoare bune şi nu este imposibil. Vom da totul pentru a ajunge în Final Four", a spus Jelena Grubisic.

"Toţi credem că le putem învinge. Este foarte important. În 120 de minute, pentru că primul meci, din Bucureşti, va fi doar prima manşă", a declarat antrenorul Dragan Djukic.

"Trebuie să intrăm cu mintea limpede, să luptăm în apărare şi să alergăm, pentru că ne-am analizat adversarele şi le ştim punctele slabe", a afirmat şi Jovanka Radicevic.

CSM Bucureşti a câştigat Liga Campionilor în 2016

CSM Bucureşti nu se va baza pe două dintre cele mai bune jucătoare ale lumii, Cristina Neagu și Amanda Kurtovic. Ambele au fost operate în urma unor accidentări grave și se află în recuperare.

"Fiecare meci are povestea lui. Cred că în handbal şi în sport, în general, orice este posibil", a declarat şi Amanda Kurtovic, care va pleca din sezonul viitor la Gyor.

CSM București - Metz se joacă în această seară, de la ora 19:00, în direct la Digi Sport 1. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro şi m.digisport.ro.

Etichete: csm bucuresti handbal , csm bucuresti metz video , csm bucuresti metz live text , csm bucuresti metz live video

FOTO. A defilat în costum de baie și a câștigat un concurs de frumusețe. Cum arată femeia de 60 de ani

Alejandra Marisa Rodríguez, avocată și jurnalistă în vârstă de 60 de ani, din Buenos Aires, a...

48
A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
gigi becali
Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Gigi Becali
”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar
vlad-chiriches
Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan Târnovanu amână petrecerea de titlu
Screenshot 2024-04-24 231756

Marius Ștefănescu a auzit de suma de 10.000.000€ și a reacționat: ”Dau eu un euro, ca să plec”
February 25, 2024, Sfantu Gheorghe,Romania, Superliga Season 2023-2024, Stage 27, SEPSI OSK vs FC Universitatea Cluj, Se
Hermannstadt dă lovitura: 1.300.000€
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - SC OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (02.03.2024)
Live Video&Text UTA Arad - Oțelul Galați 0-0, ACUM pe DGS 1. Moldovenii marchează, dar golul este anulat
FOTBAL: AFC UTA ARAD - ACS SUPORTER CLUB OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (13.11.2023)
Video Dinamo - Skjern 28-27. ”Dulăii”, victorie uriașă în sferturile de finală ale EHF European!
HANDBAL MASCULIN:DINAMO BUCURESTI-SKJERN HANDBOLD, EHF EUROPEAN LEAGUE (23.04.2024)
CSM Bucureşti a cucerit Cupa României, după finala cu HC Dunărea Brăila. Cristina Neagu a jucat deși este în doliu
HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-SG BBM BIETIGHEIM, LIGA CAMPIONILOR (11.02.2024)
Plină de viață și cu zâmbetul ei inconfundabil, Meg Ryan a fermecat publicul din Barcelona. Actrița, spectaculoasă într-o rochie șic
Florinel Coman, ultimele detalii despre accidentare. Ce șanse sunt să joace cu Farul și ce urmează pentru vedeta FCSB
Salarii extraordinare pentru jucătorii echipei care a promovat deja în Superliga. Ce bani vor încasa în prima ligă
Dominic West, la peste 3 ani de când s-a sărutat în public cu Lily James, deși era căsătorit: "A fost extrem de stresant"
Mădălina Ghenea, trup de zeiță în costum de baie, pe balconul unui apartament din Italia. Fanii, impresionați: „Ești incredibilă!”
Imagini surprinzătoare. Hoții au smuls un bancomat cu ajutorul unui utilaj, sub privirile trecătorilor Video
Unde au fost inventați mititeii românești? Cine i-a botezat așa? Rețetă de mici de la 1872
Schimbare în Codul Rutier din România: Când este permisă depășirea pe drumurile publice de către șoferi
O sportivă celebră devine moderatoare la TVR. Ce emisiune va prezenta aceasta
CSM București - Rapid 27-23. Campioana va juca finala Cupei cu învingătoarea meciului Dunărea Brăila - Gloria Bistrița