03.03.2024, Handball, Düsseldorf, Mitsubishi Electric Halle, Frauen EHF EURO Qualifikation, Spieltag 4, Deutschland - Sl
Oficial CSM București a anunțat un super transfer, chiar de la adversara din sferturile EHF Champions League
HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-SG BBM BIETIGHEIM, LIGA CAMPIONILOR (11.02.2024)
Video CSM București a ajuns în sferturile EHF Champions League, dar Cristina Neagu e categorică: ”Nu facem nuntă!”
Gaziantep FK v Istanbulspor - Trendyol Super Lig
Exclusiv Daniel Niculae, anunț despre ”varianta Marius Șumudică la Rapid”: ”Are sânge vișiniu!”
Etapa 6 Superliga: Voluntari-FCU 1948 Craiova
Play-out

Video Ferencvaros - CSM Bucureşti 28-34. Revenire senzațională pentru campioana României, care e lider în grupă

11.11.2018, 17:06

CSM Bucureşti a obţinut cea de-a treia victorie în Grupa D a Ligii Campionilor la handbal feminin. În direct la Digi Sport, româncele s-au impus pe terenul lui Ferencvaros, scor 34-28, şi au urcat pe primul loc.

captura csm final
CSM București s-a impus în deplasare la Ferencvaros cu 34-28
  • SuperLiga: Voluntari - FCU Craiova, marți, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Dinamo, marți, 19:30, DGS 1

CSM Bucureşti s-a temut degeaba de returul cu Ferencvaros. S-a impus şi la Budapesta şi a preluat şefia Grupei D a Ligii Campionilor, după cea mai convingătoare prestaţie din acest sezon.

În faţa unui public numeros, jucătoarele maghiare au început mai bine şi au condus cu 5-1 în debutul partidei. CSM a preluat conducerea la jumătatea reprizei şi a intrat la cabine cu un avans de şapte goluri.

Recitalul ofensiv al campioanei României a continuat şi după pauză. Cristina Neagu a încheiat partida cu nouă goluri marcate, iar CSM a obţinut a treia victorie în grupă.

S-a încheiat 34-28 pentru românce, care sunt virtual calificate în grupele principale. În ultimul meci, pe teren propriu, vor întâlni Bietigheim, duminica viitoare, în direct la Digi Sport 1, de la 17:15.

Final de meci: Ferencvaros - CSM Bucureşti 28-34. Victorie categorică a lui CSM Bucureşti, după o evoluţie excelentă contra lui Ferencvaros. Victoria a propulsat campioana României pe primul loc în grupă şi virtual calificată în faza a doua a grupelor.

Min.59: Ferencvaros - CSM Bucureşti 25-34. Gol superb al campioanei României, după o "aeriană" finalizată de Cristina Neagu.

Min.57: Ferencvaros - CSM Bucureşti 25-33. Iulia Curea a distanţat-o pe CSM Bucureşti la opt goluri, cea mai mare diferenţă din acest meci.

Min.53: Ferencvaros - CSM Bucureşti 22-29. Încă o paradă a Jelenei Grubisic, care a făcut un meci excelent.

Min.47: Ferencvaros - CSM Bucureşti 19-25. Andrea Lekic a înscris golul care o menţine pe CSM Bucureşti la distanţă de adversara sa.

Min.40: Ferencvaros - CSM Bucureşti 15-21. Dragana Cvijic şi Majda Mehmedovic au refăcut diferenţa de şase goluri în favoarea CSM-ului.

Min.35: Ferencvaros - CSM Bucureşti 14-18. Patru goluri consecutive ale echipei lui Dragan Djukic.

Min.31: Ferencvaros - CSM Bucureşti 10-18. Radicevic a marcat primul gol al reprizei secunde.

Pauză: Ferencvaros - CSM Bucureşti 10-17. Prima repriză s-a încheiat cu o aruncare de la şapte metri transformată de Cristina Neagu, la al şaptelea gol din acest meci. Este cea mai mare diferenţă de scor din această partidă.

Min.19: Ferencvaros - CSM Bucureşti 8-12. Perioadă de excepţie a CSM-ului, cu un "run" de 11-3 în ultimele 13 minute.

Min.17: Ferencvaros - CSM Bucureşti 7-10. Bucureştencele s-au desprins la trei goluri, iar Cristina Neagu are patru goluri din patru aruncări.

Min.13: Ferencvaros - CSM Bucureşti 6-7. Golul lui Radicevic aduce "tigroaicele" în premieră în avantaj.

Min.10: Ferencvaros - CSM Bucureşti 5-5. Revenire excelentă a lui CSM Bucureşti, care a marcat patru goluri consecutive, ultimul prin Cristina Neagu.

Min.6: Ferencvaros - CSM Bucureşti 5-1. Cea mai mare diferenţă din acest meci de până acum.

Min.4: Ferencvaros - CSM Bucureşti 3-1. Primul gol al CSM-ului a fost înscris de Majda Mehmedovic.

Min.2: Ferencvaros - CSM Bucureşti 3-0. Început modest de meci al campioanei României.

UPDATE 15:30 A început partida de la Budapesta, dintre Ferencvaros şi CSM Bucureşti.

Handbalistele de la CSM Bucureşti joacă, la Budapesta, derby-ul grupei din Liga Campionilor, cu liderul Ferencvaros. Dacă pierd, "tigroaicele" ar ajunge să joace meci decisiv în ultima etapă, cu Bietigheim, pe teren propriu, şi ar risca o eliminare prematură din competiţia pe care au câştigat-o în 2016. Specialiştii le văd cu a treia şansă la trofeu.

"Este un meci foarte greu , practic ca o finală pentru noi, pentru că e foarte important să luăm două puncte. Suntem foarte motivate, ca de fiecare dată, dar ne trebuie victoria asta pentru ca la ultimul meci de acasă să nu jucăm cu cuţitul la os", a declarat Iulia Curea.

"Meciul e cu adevărat foarte important pentru noi, mai mult decât pentru Ferencvaros. Pentru noi e o finală, deoarece vrem să mergem la Budapesta încă o dată, nu doar acum", a spus şi antrenorul Dragan Djukic.

CSM Bucureşti a eliminat-o pe Ferencvaros în 2017

În tur, CSM Bucureşti a învins-o pe Ferencvaros cu 36-31, după ce a eliminat trupa din capitala Ungariei şi din sferturile de finală ale ediţiei 2016-2017. Maghiarele conduc grupa D după patru etape, cu şase puncte, urmate de campioana României, cu patru puncte, şi Kristiansand şi Bietigheim, cu câte trei.

Partida de la Budapesta va fi în direct la Digi Sport 1, pe digisport.ro şi m.digisport.ro astăzi, de la ora 15:30.

Etichete: liga campionilor handbal , ferencvaros , csm bucuresti , live ferencvaros csm bucuresti , live video ferencvaros csm bucuresti

Cazul șocant al Corinnei, femeia găsită moartă în dulapul din dormitor. Ce făcuse în ultimele ore de viață

O femeie din Texas a fost găsită omorâtă în bătaie, în dulapul din dormitor, după ce ar fi căzut...

ali-hebaiti11
Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”
Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01
Luptătorul suspendat pe viață pentru gestul golănesc pe care l-a făcut către fata din ring a rupt tăcerea! Mai rău a făcut
ali-hebaiti13
Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”
Screenshot 2024-04-22 at 18.33.55
Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat
gol-barcelona

Neașteptat! Ce amendă s-a dat, după imaginile fără precedent care au făcut înconjurul lumii
S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoare destinație: ”E înnebunit să joace acolo”
profimedia-0783976186
Live Video&Text FC Voluntari - FCU Craiova 0-0, ACUM pe DGS 1. Oltenii, fără victorie în deplasare în 2024
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)
CSM București - Rapid 27-23. Campioana va juca finala Cupei cu învingătoarea meciului Dunărea Brăila - Gloria Bistrița
Cristina Neagu la un meci CSM Rapid
O femeie și-a prins soțul cu amanta, într-o cameră de hotel: „Cum ai îndrăznit?” Imaginile în care îl confruntă sunt virale
Cine este prietenul care i-a salvat viața lui Adiță Mititelu! „Am uitat să încui ușa de la apartament…”
Avem primele imagini cu Adrian Mititelu jr., după ce a fost în comă 10 ore! Cum arată acum fiul lui Adrian Mititelu senior
Momentul când Alec Baldwin atacă o femeie care îl filmează și îl întreabă obsesiv „de ce a ucis-o pe acea doamnă”. Actorul nu și-a putut stăpâni furia
Raluka, trup de zeiță într-o ținută făcută doar din ațe. Fanii au complimentat-o imediat: „Cea mai frumoasă!”
Halep, încăpățânarea costă: cum plătește Simona prețul după ce l-a ignorat pe Ion Țiriac
Maghiarii vor veni în România după benzină și motorină. La cât a ajuns litrul în țara vecină
Complet interzis în România în această perioadă, te trezești cu caz penal și îți confiscă tot
EXCLUSIV. Când aflăm dacă Simona Halep va face parte din echipa României la JO de la Paris. Anunțul directorului general al Federației Române de Tenis
Tatăl Cristinei Neagu a murit. CSM București: ”Strângem rândurile alături de căpitanul nostru!”
HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-TEAM ESBJERG, LIGA CAMPIONILOR (7.05.2023)

El e pensionarul care susține că are vârsta biologică a unui bărbat de 38 de ani. Ce face zilnic pentru "a întineri" și care e scopul lui suprem
Cum arată cu adevărat o furnică. Fotografia care a cucerit internetul: „E incredibil! Pare un monstru”