andone
Exclusiv Dinamo e pe loc de baraj, iar Ioan Andone a transmis un mesaj clar: ”Te uiți cine e acolo acum?”
WhatsApp Image 2024-04-18 at 14.40.21
Soția l-a dat de gol pe starul lui Real Madrid: ”Dacă ne calificăm, urci o poză cu mine”
Screenshot 2024-01-25 at 18.32.24
Gică Hagi a numit cele trei "arme" care au dus la scorul Farul - CFR Cluj 5-1: "Aici i-am bătut!"
LIVE Digi Sport Special

Video IFK Kristianstad - Dinamo 29-29. Campioana României și-a asigurat deja calificarea în play-off-ul pentru optimile Ligii

13.11.2019, 21:32

Dinamo și-a asigurat prezența în play-off-ul pentru optimile Ligii Campionilor la handbal masculin, după un egal dramatic pe terenul lui IFK Kristianstad, scor 29-29.

dinamo handbal captura
Kristianstad - Dinamo, la Digi Sport / Foto: Captură Digi Sport
  • SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

Dinamo va juca al doilea an la rând în play-off-ul pentru optimile Ligii Campionilor după 29-29 pe terenul lui Kristianstad.

Ales în echipa etapei trecute, croatul Ante Kuduz a semnat golul primei reprize din Suedia, pe care a încheiat-o în postura de cel mai bun marcator, cu cinci reușite.

Dinamo, favorită să câștige grupa D a Ligii Campionilor

Dinamo a condus cu un gol la pauză. Kristianstad a profitat de începutul de repriză slab al dinamoviștilor, fără gol mai bine de șapte minute.

Nyfjäll i-a adus în avantaj pe suedezi, dar a ieșit plin de sânge după ce a fost lovit de Kuduz. "Alb-roșiii" au alergat după egalare și au obținut-o pe final, grație aceluiași Kuduz.

Cu două etape rămase, Dinamo este lider în grupa D, cu 13 puncte.

Dinamoviștii joacă acasă următorul meci, cu Chekhovskie Medvedi, în direct la Digi Sport 2, miercurea viitoare, de la ora 19:00.

UPDATE: Kristianstad - Dinamo 29-29. Campioana României a obținut în Suedia exact egalul de care avea nevoie pentru a-și asigura și din punct de vedere matematic calificarea în play-off-ul pentru optimile Ligii Campionilor. Dinamo a marcat golul prin care a obținut egalul cu 50 de secunde înainte de final și a reușit apoi să nu primească gol, pentru a rata cu trei secunde înainte de final golul victoriei.

UPDATE: A început repriza secundă a partidei din Suedia.

UPDATE Pauză: Kristianstad - Dinamo 16-17. Campioana României conduce la pauză în deplasarea din Suedia.

UPDATE 20:00 A început partida dintre IFK Kristianstad și Dinamo.

Dinamo e lider, fără eşec: în deplasare a câştigat în Rusia şi a remizat la Kadetten şi Wisla Plock. Campionii vor să-i dedice victoria căpitanului Dan Savenco, accidentat, la fel cum au făcut şi după succesul de săptămâna trecută, 27-26 cu elveţienii.

Partida dintre Kristianstad și Dinamo poate fi urmărită astăzi, miercuri, de la ora 20:00, în direct pe Digi Sport 2, dar și pe digisport.ro, pentru abonații RCS/RDS.

Întâlnirea poate fi urmărită și în aplicația Digi Online. Află cum poți vedea partida pe telefon sau tabletă cu Digi Online.

Dinamo este conștientă că pierderea lui Dan Savenco este imensă, dar crede că se poate impune și fără căpitanul echipei

Dan Savenco, căpitanul dinamoviștilor, s-a accidentat chiar înainte de meciul cu Kadetten Schaffhausen, terminat cu victoria românilor, scor 27-26.

"Savenco este un jucător foarte important în angrenajul echipei noastre, dar și un lider, așa că sper să revină cât mai repede în teren", a spus Constantin Ștefan, antrenorul lui Dinamo.

"Căpitanul nostru este omul-cheie în defensivă, toată lumea ştie asta, dar avem ritm, avem o chimie bună în echipă, ne-a fost greu fără el, cu siguranţă, dar avem un grup mare şi de caracter", a zis și Ante Kuduz, jucătorul dinamoviștilor.

Etichete: dinamo , handbal , liga campionilor , kristianstad , kristianstad dinamo

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
Ilie Năstase a văzut "bijuteria" de 2,7 milioane € a lui Ion Țiriac și a făcut gluma zilei
Tennis - ATP/WTA World Tour 2017 Mutua Madrid Open 2017 Day Seven La Caja Magica, Madrid, Spain - 12 May 2017
"Am intrat în biroul lui Ancelotti și a început să plângă!" Transferul care i-a "rupt" sufletul italianului
profimedia-0861141500
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58

Foto S-a decis! Barcelona știe când va juca primul meci pe ”bijuteria” de 1,6 miliarde de euro
camp-nou1
Francisc Dican a descris în patru cuvinte umilința suferită de CFR Cluj pe terenul Farului
dican
Ce a spus Ionuț Cojocaru, după ce a marcat două goluri cu CFR Cluj
Exclusiv Care este starea lui Luca Mihai, la cinci zile de la accidentare. ”Șocant. Nu exagerez cu nimic”
FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
Zeljko Kopic, detalii despre Josue Homawoo, fundașul care l-a băgat în spital pe Luca Mihai
Game, set și meci. Zendaya, fabuloasă în ținute inspirate de tenis și noul ei film, la premiere în jurul lumii
Telefonul lui Gigi Becali i-a stabilit viitorul lui Vlad Chiricheș. Ce implicare a avut Mihai Stoica
Adrian Mititelu îi dă un răspuns lui Ionel Ganea care îl va înfuria teribil! Ironia patronului despre fiul „Ganezului”
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
El a fost ”regele” radioului românesc, ascultat de întreaga naţiune. Îţi dai seama cine este tânărul din imagine?
Scene penibile la semimaratonul de la Beijing: alergătorii africani au încetinit pentru ca un chinez să treacă primul linia de sosire VIDEO
Harry Kane ”îl amenință” pe Jude Bellingham, chiar înainte de Bayern - Real Madrid