handbal odorhei

Video HC Odorhei- Steaua 26-20. Prima înfrângere a roș-albaștrilor în Liga Zimbrilor

Măgura Cisnădie - CSM Bucureşti 18-27. Încă o victorie categorică a campioanei

lascar pana

Doliu în handbal! A murit unul dintre cei mai mari antrenori români

csm bucuresti-1

17.09.2017, 14:07
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

CSM Bucureşti îşi continuă evoluţia perfectă în Liga Florilor. Campioana a învins Măgura Cisnădie cu 27-18 şi şi-a păstrat locul 1 în clasament.

Meciul din etapa a treia a fost echilibrat în primele 20 de minute, iar fosta jucătoare a campioanei, brazilianca Fachinello, s-a remarcat cu câteva execuţii de clasă.

Cristina Neagu a jucat doar prima repriză şi a făcut-o excelent - a dat trei goluri şi şapte pase decisive.

Scorul pauzei, 15-10 pentru CSM, a fost stabilit prin două execuţii de excepţie - Ada Moldovan a marcat de la distanţă, apoi Bianca Bazaliu a semnat cel mai spectaculos gol al meciului, chiar la ultima fază.

În partea a doua, formaţia bucureşteană s-a desprins datorită apărării şi paradelor formidabile ale Paulei Ungureanu. În minutul 36, brazilianca Mariana Costa a dat gol după o fază inedită.

După trei etape, trei echipe au maximum de puncte în Liga Florilor: CSM Bucureşti, SCM Craiova şi Corona Braşov.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

La nici două luni de la deschidere, Garda Financiară trimisă de concurenţă era cât pe ce să închidă...

Video CSM Bucureşti, spectacol total înaintea meciului cu Gyor. "Tigroaicele" au câştigat cu 35-13

HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-AHCM SLOBOZIA, LIGA FLORILOR (21.01.2018)

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video CSM Bucureşti, victorie la o diferență de 14 puncte. Mehmedovic a primit flori