csm poza de grup

CSM București anunță hegemonia în handbalul feminin: ”Vrem să câștigăm toate trofeele!”

Video Potaissa - Steaua 21-22. Prima victorie din istoria roș-albaștrilor, la Turda

calarasi timisoara

Video Dunărea Călăraşi - Poli Timişoara 24-23. Gazdele au obţinut victoria la ultima fază

steaua handbal

02.09.2017, 21:44
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (azi, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (azi, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (azi, 21:45, Digi Sport 2)

ÎN DIRECT la Digi Sport, Steaua a debutat cu victorie în noua ediție de campionat la handbal mansculin. Roș-albaștrii s-au impus la limită pe terenul celor de la Potaissa.

În deplasarea de la Turda, steliștii au început perfect și au condus cu 8-4. Gazdele au reușit să egaleze, dar la pauză Steaua a avut un gol avans, 10-9, datorită reușitei lui Ionuț Georgescu.

Potaissa a jucat fără greșeală în debutul reprizei secunde și a condus cu 12-10. Steaua și-a revenit repede și a revenit la controlul partidei, în special datorită golurilor semnate de Stefan Vujic.

Gazdele au reușit să egaleze din nou, însă același Ionuț Georgescu a marcat pentru 22-21 în favoarea bucureștenilor, cu cinci minute rămase de jucat. Până la final, cei doi portari au fost de neînvins și Steaua a reușit prima victorie din istorie la Turda.

Tânăra are câteva zeci de mii de fani pe YouTube și Instagram, așa că i-a făcut o propunere...

Video Minaur - Dinamo 27-25. Alt antrenor, același deznodământ. A 3-a înfrângere în ultimele 4 meciuri

handbal dinamo-1

PASTILA DE LIMBĂ. Din cugetările unei blonde fatale

Video Steaua a învins dramatic Potaissa Turda și a redevenit lider în Liga Zimbrilor

handbal steaua

Video Dunărea Călărași - Steaua 24-23. Oaspeții au irosit un avans de 8 goluri și au ratat egalarea la ultima fază